• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • CAMION CU GRÂU, ÎN FLĂCĂRI! Un șofer A MURIT ÎN ACCIDENT, al doilea este GRAV RĂNIT!

    Roxana Dobre – Agrointeligența

    Un accident rutier s-a petrecut cu puțin timp în urmă implicate fiind un camion plin cu grâu şi un autoturism. Potrivit informațiilor furnizate de Centrul INFOTRAFIC din cadrul Inspectoratului General al Poliţiei Române tragedia s-a petrecut pe DN2A Slobozia – Hârşova, la ieşirea din Ţăndărei către Giurgeni (în judeţul Ialomiţa).

    Coliziunea a dus la moartea şoferul autoturismului, un bărbat de 62 de ani iar camionul a luat foc, intervenind mai multe echipaje de pompieri. Circulaţia rutieră este întreruptă momentan pe ambele sensuri.

    ”Garda Ţăndărei a fost solicitată să intervină la un accident rutier produs pe DN 2A, în apropiere de popasul Chirana”, au anunţat reprezentanţii ISU Ialomiţa citați de www.news.ro. Potrivit acestora, în accident a fost implicat un autoturism şi un autocamion care transporta grâu, iar în urma impactului a rezultat decesul conducătorului autoturismului, un bărbat de 62 de ani.

    De asemenea, capul tractor al camionului a ars în totalitate, afectând şi aproximativ 5% din încărcătură.


    Te-ar mai putea interesa

    Subvenția pe hectar pe care o vor primi fermierii români în anii următori AgroReclamații. Ciorile au distrus până la 95% din culturile unui fermier din Ialomița: „E un dezastru anul acesta” Agrinvest Credit IFN SA schimbă regulile în agricultură: credite până la 10 ani și reducere a dobânzii de până la 10%/an pentru cei disciplinați România – țara cu un tractor la fiecare 58 de hectare de teren arabil Daniel Bilinciuc a construit cu credință o afacere de succes. Povestea de la Mitocu Dragomirnei pentru ”Campioni pe teren”

    Ultimele știri

    Moment istoric: USAMV București și Ministerul Mediului au semnat Pactul Național pentru Mediu de Ziua Mondială a Mediului Ministerul Agriculturii trimite corpul de control peste comercianții care susțin că vând legume românești S-a deschis „De aici, de aproape. Din Muntenia” – târg cu produse locale românești la Carrefour Băneasa Litrul de lapte – 70 de bani în ferme și 2,4 lei în rapoartele oficiale. Daniel Buda cere explicații Furtunile pun stăpânire pe țară: Cod Galben de ploi și vijelii în mai multe regiuni