• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • IMAGINI SCANDALOASE! COMERCIANT FILMAT ÎN PIAȚĂ CÂND INJECTA PEPENII CU APĂ!

    agrointeligenta.ro

    Imagini incredibile surprinse într-o piaţă din România! Un comerciant care a crezut că nu este văzut de nimeni, deși nu se sfia de ochii cumpărătorilor, injecta cu apă pepenii pe care îi avea la vânzare. Totul pentru a adăuga câteva sute de grame la cântar.

    Imaginile video suprinse de trecători şi postate pe o reţea de socializare au devenit în scurt timp virale ajungând la 60.000 de vizualizări. Administrația Piețelor l-a evacuat pe individul care injecta pepenii cu seringa.

    ”Nu avem drept de control în domeniul sanitar veterinar, sau al sănătății populației, dar injectarea cu apă sau cine știe ce substanță a pepenilor, cu seringa, este un gest incalificabil! Vom pune la dispoziția instituțiilor cu drept de control toate informațiile privind persoana respectivă”, au spus aceştia.

    https://www.facebook.com/www.duta.media/videos/916935385315337/

    Primarul atrage atenţia comercianţilor că îşi vor pierde dreptul de a mai realiza orice formă de comerț pe raza municipiului Brăila

    Informația a ajuns și la primarul municipiului Brăila, Marian Dragomir, care deși nu are competențe pentru a sancționa un astfel de comerț, a ținut să atragă atenția că astfel de activități vor fi interzise și sancționate de organele abilitate.

    Mai mult, Marian Dragomir le-a transmis celor care vor mai avea astfel de idei că își vor pierde dreptul de a mai realiza orice formă de comerț pe raza municipiului Brăila.

    ”Am aflat din presă că un comerciant a fost filmat în timp ce injecta pepenii în Cartierul Hipodrom. Administrația Piețelor și Târgurilor Brăila a procedat legal, în limita competențelor sale – l-a evacuat. Cât timp voi fi primar, acel individ nu va mai primi dreptul de a comercializa produse în municipiul Brăila!!! Aceleași măsuri vor fi aplicate și altor persoane, care vor face lucruri similare”, a declarat primarul municipiului Brăila, Marian Dragomir, potrivit www.realitateadebraila.net.

    Te-ar mai putea interesa

    Absurdul irigațiilor din România: Fermierii cumpără pompe pentru stațiile ANIF ca să poată primi apă Producțiile obținute în această vară de fermierul Dimitrie Muscă la grâu, orz și rapiță! Maersk și-a suspendat operațiunile în portul Chornomorsk. Transporturile, redirecționate către Constanța Samsarii de pepeni, lăsați fără marfă și fără mașini. Amenzi de 7.500 de lei Document MADR: 333 lei/ha – cuantum maxim la despăgubirile de secetă la porumb și floarea-soarelui

    Ultimele știri

    OMV Petrom avertizează fermierii: întârzieri la livrările de motorină din cauza problemelor de aprovizionare APCPR salută noile măsuri împotriva pestei porcine africane: „Sectorul avea nevoie de un cadru legislativ consolidat” APIA – plăți autorizate pentru aproape 10.000 de fermieri. Banii, în conturi de săptămâna viitoare ”Ploaie” de amenzi după protestul oierilor. Jandarmeria Română anunță verificări în desfășurare S-a votat! Subvenție nouă de 68 euro pe cap de bovină și de 12 euro pe cap de porc la îngrășare!