• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Un bărbat a ajuns la spital după ce s-a răsturnat cu tractorul la cositul fânului

    Oana Timar – Agrointeligența

    Un bărbat de 56 de ani, din municipiul Câmpulung Moldovenesc, județul Suceava, a ajuns în stare gravă la spital după ce s-a răsturnat cu tractorul.

    Vineri, 24 august, acesta a mers cu un tractor prevăzut cu greblă mecanică pentru a adună fân de pe un teren, în zona Valea Caselor, din municipiul Câmpulung Moldovenesc. La coborârea de pe teren, bărbatul a pierdut controlul vehiculului și s-a răsturnat cu acesta pe o distanță de aproximativ 15 metri, oprindu-se pe un alt teren.

    La fața locului a ajuns un echipaj medical care a preluat victima și a transportat-o la Spitalul Municipal Câmpulung Moldovenesc.

    În unitatea medicală aceasta a fost diagnosticată cu traumatism cranio-cerebral, plăgi frontale și plagă pirmamida nazală. Bărbatul a rămas internat în spital.


    Te-ar mai putea interesa

    Județe sub alertă meteo: Caniculă, disconfort termic și furtuni cu grindină în plină campanie de recoltat Piața cerealelor – o nouă săptămână: Cel mai ieftin grâu. Argus: Recolta din România, spre un nou record Gabriela Firea anunță noi măsuri pentru fermieri: contracte obligatorii și prețuri bazate pe costurile reale Criză în oierit. Controalele în ferme au scos la iveală o situație fără precedent Se mai fac plăți din subvenții după termenul de 30 iunie? Răspunsul șefului APIA pentru fermieri!

    Ultimele știri

    Motorină mai scumpă cu până la 50% în campania agricolă. Recolta, în pericol! Mazărea de toamnă – o cultură bănoasă: peste 5,5 t/ha și prețuri de până la 1,2 lei/kg Top 10 cele mai mari ferme din România după suprafața declarată la APIA în acest an Lege în Parlament pentru creșterea plafonului plăților în numerar la 200.000 de lei România a intrat sub Cod Roșu de caniculă. Județele unde temperaturile vor ajunge la 41°C