• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • TAGRO, NOUL TRACTOR AGRICOL ROMÂNESC – PRIMELE IMAGINI (GALERIE FOTO)

    agrointeligenta.ro

    TAGRO, noul tractor românesc produs de IRUM în uzinele de Reghin, județul Mureș! Agrointeligența – www.agrointel.ro vă prezintă, în premieră, imaginile cu mașina agricolă așteptată de toți fermierii.

    Tractorul de 102 de cai putere a fost dezvăluit în prezența mass-media în cadrul unei conferințe de presă organizată la București, la Hotel Caro. După evenimentul de presă, tractorul va pleca direct la standul IRUM de la Târgul Indagra, unde va putea fi văzut de către toți fermierii până duminică, pe 4 noiembrie.

    Pentru a vedea cum arată noul tractor românescIRUM accesați galeria foto unde veți găsi imagini, atât cu exteriorul mașinii agricole, cât și fotografii din cabină și cu motorul.

    Lansarea evenimentului, transmisă integral de Agrointeligența – www.agrointel.ro

    Te-ar mai putea interesa

    DNA confirmă trimiterea în judecată a șefilor APIA și ANF. Adrian Pintea și Romeo Șoldea, suspendați din funcție ANM anunță două zile cu furtuni și vijelii. Cod galben pentru mai multe județe din țară Maersk și-a suspendat operațiunile în portul Chornomorsk. Transporturile, redirecționate către Constanța Vis împlinit cu sprijinul comunității: două văcuțe Mini Highland au schimbat viața unei familii de corporatiști Piața cerealelor – între cotații și realitate. Fermier: Cei care cumpără îmi închid telefonul când le spun cât e prețul la bursă

    Ultimele știri

    Republica Moldova a declarat stare de alertă energetică: dependența de motorina din România a creat blocaje Tánczos Barna: 4.000 de fermieri nu și-au primit integral subvențiile APIA. „Este o întârziere de nepermis” Vești bune pentru fermieri despre plata subvenției APIA la motorină Ministrul Tanczos Barna a anunțat un ajutor de secetă de 100 de euro pe hectar Seceta l-a obligat pe Dimitrie Muscă să înceapă în acest an însilozarea porumbului cu mult înainte de termen!