• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Anunțuri
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Un fermier și-a propus să salveze echipa Universitatea Craiova

    agrointeligenta.ro -

    Soarta echipei de fotbal Universitatea Craiova este un critică, dar fotbaliștii vor putea evolua în continuare după ce un nou investitor, un doljean cu afaceri în doleniul agricol, și-a asumat responsabilitatea de a finanța o mare parte din cheltuieli.

    Agricultorul care s-a decis să salveze echipa din Craiova este din Drăgășani. „Viitorul patron nu e foarte cunoscut, însă ne dă încredere, are afaceri atât în agricultură, cât şi cu energie alternativă – panouri fotovoltaice. Numele lui nu spune nimic: Rotaru din Drăgăşani. E un iubitor al Craiovei, ăsta-i cel mai important lucru“, a afirmat fostul atacant Rodion Cămăratu pentru ziarul „Ring“.

    Investitorul a bugetat deja 1,5 milioane de euro pentru cei 22 de jucători și pentru necesitățile echipei Universitatea Craiova. „Tot acest proiect al Craiovei a fost făcut în mare secret. Domnul Rotaru va face un buget de 1,5 milioane de euro, are deja 22 de jucători, iar Primăria va veni cu terenul şi utilităţile. Antrenorul şi stafful tehnic se vor stabili curând, dar asta nu-i o problemă. Nu vedeţi câţi tehnicieni liberi de contract stau prin cafenele?“, a continuat fostul fotbalist.
    rotaru dragasani
    Sursa foto: fcuniversitatea-craiova-mihai.blogspot.ro, micapi.ro


    Te-ar mai putea interesa

    Dealer Rabla pentru Tractoare: ”Din 80 de fermieri colaboratori, niciunul nu a reușit să depună” Ministerul Agriculturii prelungește campania de depunere a cererilor pentru subvențiile APIA Cultură de șofran abandonată în Gorj. Afinele la ghiveci, mai profitabile

    Ultimele știri

    Fungicidul Strobe și-a făcut treaba și la Lehliu Gară. De ce folosește Agro Carina tehnologia Biochem Exirel® – Soluția de top de la FMC pentru protecția rapiței, autorizat pentru utilizare în situații de urgență fitosanitară la cultura de rapiță Cum arată grâul unui fermier din Smirna, județul Ialomița, care a aplicat erbicidul Saracen Max