• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • TÂNĂR ARESTAT după ce A PUS FOC LA O FERMĂ DE VACI!

    agrointeligenta.ro -

    Ferme incendiate, făptași ce rămân, de cele mai multe ori, neprinși. Sunt și excepții. În județul Gorj, un tânăr, de 21 de ani, din comuna Aninoasa, a fost reţinut, miercuri, de poliţişti pentru că a incendiat o fermă în care se aflau zeci de bovine.

    „Acesta, la data de 18 ianuarie a.c., ar fi distrus prin incendiere, mai mulţi baloţi de paie care se aflau pe câmp şi acoperişul unui şopron, în proporţie de aproximativ 20%, dintr-o fermă ce aparţine unui bărbat, de 53 de ani, din comuna Aninoasa, care nu locuia la această proprietate. Un echipaj din cadrul I.S.U. Gorj – Garda de intervenţie Turceni a localizat şi stins incendiul, nefiind înregistrate victime omeneşti ori alte pagube materiale. În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de distrugere din culpă“, se precizează într-un comunicat al Poliţiei Gorj.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Povestea unei tinere de succes – lucrează 1.000 de hectare la 20 de ani Cadastru gratuit 2026. Documente necesare pentru intabularea gratuită a unui teren sau a unei case Primele impozite calculate pentru un hectar de teren. Fermierii sunt revoltați – taxele sunt cel puțin duble!

    Ultimele știri

    Emmanuel Macron: ”Franța votează împotriva Mercosur!”. Se sucește președintele României, Nicușor Dan? Oierii, în plin sezon al fătărilor în ferme. Ionică Nechifor, Moldoovis: Prețul mieilor de Paști va crește cu minim 7-10% Fermierii francezi protestează astăzi la Paris, de mâine ies masiv în stradă și agricultorii polonezi