• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Anunțuri
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • CIOBAN ROMÂN, MORT ÎN ITALIA!

    agrointeligenta.ro -

    Un cioban român a fost găsit mort în Italia, arată presa din Peninsulă, de la care informația a ajuns și în țara noastră. Se pare că bărbatul care îngrijea oile se afla cu animalele la păscut când a căzut într-o prăpastie, iar accidentul i-a fost fatal.

    Mihai Vasile avea 44 de ani și lucra ca păstor în Santa Lucia del Mela, din provincia Messina. El și-a găsit tragicul sfârșit ieri, în jurul orei locale 17.00, când mergea cu o turmă pe o cărare, a anunțat rotalianul.com.

    Omul se pare că s-a apropiat prea mult de marginea unei prăpastii, s-a dezechilibrat și a căzut de la o înălțime de circa 30 de metri. Bărbatul a suferit fracturi craniene grave, care i-au provocat moartea.

    Un prieten de-al românului a sesizat dispariția acestuia. Căutătorii au fost îndrumați spre locul în care se găsea cadavrul românului de câinele acestuia.

    Pompierii din Milazzo au fost chemați pentru a scoate trupul neînsuflețit al românului din respectiva râpă.


    Te-ar mai putea interesa

    Autoritățile îndeamnă fermierii să nu cultive semințele primite gratuit, prin colete dubioase din China Utilajele agricole ale unui fermier intrat în faliment sunt scoase la licitație Liliana Piron explică cum se va aplica degresivitatea la subvențiile APIA: ”Tot ce depășește 100.000 de euro se va opri la 61.250 de euro”

    Ultimele știri

    Mulțumiri partenerilor Sărbătorii Porumbului – De la plug la dronă: tradiție, emoție și inovație în câmp, pentru fermierii din Transilvania Veste bună pentru fermieri: Sorin Lucaci a fost demis din funcția de șef al Apelor Române Alertă meteo de vânt puternic și ploi de până la 40 l/mp până luni. Județe sub cod galben