• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Incendiu la o fermă. Animalele, surprinse în mijlocul flăcărilor

    Ramona Dascălu -

    Un incendiu violent a izbucnit, astăzi, miercuri – 20 februarie, la un adăpost de animale din oraşul Mizil, județul prahova. Mai multe animale, printre care și cai de rasă,  au fost surprinse de flăcări.

    „Incendiul se manifestă pe o suprafață de aproximativ 400 mp”, a anunțat ISU Prahova.

    La locul evenimentului acționează cinci autospeciale de lucru cu apa și spumă, potrivit observatorulph.ro.
    Potrivit proprietarului adăpostului, în interior s-au afla 150 de porci și 100 de vaci și vitei. Incendiul fiind încă în desfăşurare, pompierii vor putea stabili cu exactitate numărul lor abia la final.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Un fermier deszăpezește gratuit drumurile din comuna sa Cel mai mare producător de cârnați din Germania închide o fabrică în Brandenburg și disponibilizează 500 de angajați Subvenții APIA 2026. Emil Dumitru, MADR: Plățile reluate din această săptămână!

    Ultimele știri

    Primele importuri de îngrășăminte din 2026, cu preț majorat. Dragoș Ivan, SEEFCO: Livrările pot întârzia din cauza logisticii Fermierii cer Guvernului să sprijine suspendarea CBAM, taxa care a scumpit îngrășămintele fermierilor Balul Fermierilor 2026 reunește pe 17 ianuarie la Botoșani peste 300 de crescători de animale și reprezentanți la nivel european