• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Camion plin cu porumb, cuprins de flăcări în Portul Constanța

    Ramona Dascălu – Agrointeligența

    Camion încărcat cu cereale, cuprins de flăcări! Un incendiu a izbucnit astăzi, marți – 23 aprilie, la poarta 10 Bis a Portului Constanța, unde din cauza unui scurtcircuit electric un camion plin cu porumb a luat foc.

    Pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Dobrogea al Județului Constanța au fost solicitați să intervină astăzi în jurul prânzului la Poarta 10 Bis a Portului Constanța.

    La fața locului s-au deplasat 14 subofițeri, un ofițer și patru elevi cu două autospeciale de stingere și echipaj SMURD B.

    Potrivit ISU Dobrogea, este vorba despre un camion încărcat cu porumb.

    Sursa incendiului ar fi un scurtcircuit electric. Conform replicaonline.ro, a ars instalația electrică la compartimentul motor.

    Te-ar mai putea interesa

    Piața cerealelor – între cotații și realitate. Fermier: Cei care cumpără îmi închid telefonul când le spun cât e prețul la bursă Absurdul irigațiilor din România: Fermierii cumpără pompe pentru stațiile ANIF ca să poată primi apă Satul fără vaci. Mărturia unui antreprenor: „Au trebuit doar 20-30 de ani ca nimeni să nu mai crească animale” Fermierul Ilie Chifan produce un chefir artizanal unic pe piață, cu ciuperca tibetană! Un mare trader își suspendă activitatea în Ucraina: ”Prezintă riscuri extrem de mari pentru viața angajaților companiei”

    Ultimele știri

    OMV Petrom avertizează fermierii: întârzieri la livrările de motorină din cauza problemelor de aprovizionare APCPR salută noile măsuri împotriva pestei porcine africane: „Sectorul avea nevoie de un cadru legislativ consolidat” APIA – plăți autorizate pentru aproape 10.000 de fermieri. Banii, în conturi de săptămâna viitoare ”Ploaie” de amenzi după protestul oierilor. Jandarmeria Română anunță verificări în desfășurare S-a votat! Subvenție nouă de 68 euro pe cap de bovină și de 12 euro pe cap de porc la îngrășare!