• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Cioban lovit de fulger în timp ce mulgea oile

    Ramona Dascălu -

    Sfârșit tragic pentru proprietarul unei stâne din județul Brăila! Acesta a fost lovit de fulger în timp ce se pregătea să mulgă una dintre oi, și atât el, cât și mioara pe care o ținea în mâini au murit pe loc.

    Potrivit IPJ Brăila, bărbatul a fost lovit de fulger în timp ce se afla pe un câmp, între localităţile Însurăţei şi Zăvoaia.

    Ciobanul, în vârstă de 42 de ani, se pregătea să mulgă oile atunci când fulgerul l-a lovit, iar atât el, cât şi oaia pe care care o ţinea în mâini, au decedat.

    Imediat după ce fulgerul l-a lovit, ceilalți angajați au încercat să-l atingă, pentru a vedea dacă mai trăiește, însă s-au retras imediat cum au simțit că încărcătura electrică a victimei îi pătrunde și pe ei, scrie obiectivbr.ro.

    La faţa locului a sosit un echipaj medical, care a constatat decesul, în acest caz fiind deschis dosar penal pentru ucidere din culpă.


    Te-ar mai putea interesa

    Soiul de grâu de la Rodbun care nu se vinde, ci se cumpără! Smokey Ranch – investiție de 3,1 milioane de euro în ferma de Aberdeen Angus. Grajdul nou și abatorul, la finalizare Sorin Moise – recomandări pentru colegii fermieri: ”Să nu mai ne hazardăm să cumpărăm teren prin credite cu dobânzi foarte mari

    Ultimele știri

    Agricultura de precizie – cât îi ajută pe fermieri să economisească. Calcule pe foaie Mușuroirea trandafirilor toamna – când și cum se face Fermă de vaci, scoasă la vânzare din cauza datoriilor. Se vinde cu tot cu utilaje și cu terenul în arendă