• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Șase vaci au murit TRĂSNITE SUB UN COPAC!

    agrointeligenta.ro -

    Şase vaci au murit electrocutate ieri după-amiază la Curtea de Argeş. Incidentul a avut loc la intersecţia drumului care duce de la Plaiul Oii către Valea Calului.

    Vitele au fost descoperite lângă un copac sub care se presupune că au vrut să se adăpostească şi prima ipoteză este că au murit în urma unui trăsnet.

    O a doua ipoteză este aceea că vacile au murit electrocutate în urma unui scurtcircuit de la transformatoare.

    Poliţia şi reprezentanţi ai furnizorului de electricitate sunt la faţa locului pentru a stabili ce anume s-a întâmplat.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Sancționați de Inspecția Muncii, fermierii rămân și fără subvențiile APIA Banca de gene de la Buzău oferă gratuit semințe de legume Funcționarii APIA dezvăluie că multe primării blochează accesarea subvențiilor și cer MADR să intervină! Subvenții APIA 2026. Standardele obligatorii pentru plățile pe hectar și animale Răcire bruscă a vremii. Șefa ANM anunță ploi, lapoviță și ninsori începând de joi

    Ultimele știri

    Fermierii care ratează semănatul din cauza subvențiilor neplătite de Ministerul Agriculturii Ciobanii au stabilit primele prețuri în piață pentru mieii de Paști! Holding de ferme – achiziție de 50 de tractoare, semănători și cultivatoare. Factura: 5,2 milioane de euro AgroConcept își extinde portofoliul și devine distribuitor Agrifac în România Când încep oierii să sacrifice mieii de Paște 2026. Românii preferă mieii mici, cei mari pleacă la export