• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Fermierul Tudorel Tufan, mândru de cultura sa de floarea-soarelui: ”Pe o scară de la 1 la 10, îi dau nota 10!”

    agrointeligenta.ro

    Tratamentele oferite de Agro-Est Muntenia – www.agroest.ro dau roade la toate culturile pe care sunt aplicate. O știe de câțiva ani și Tudorel Tufan, din Teleorman, care are mari speranțe de la floarea-soarelui. Și asta în condițiile în care a ascultat de specialiștii Agro-Est și a îngrijit cultura ca la carte. Primul produs folosit a fost Boron Extra (VEZI – DETALII PRODUS BORON EXTRA).

    Al doilea tratament a însemnat aplicarea a 2 litri pe hectar de Omex Bio (VEZI – DETALII PRODUS OMEX BIO), care a dus la o înverzire rapidă și la o creștere a plantelor, care l-au bucurat pe Tudorel Tufan. Iar așteptările de producție sunt mari. Adică peste 4.000 de kilograme la hectar. Iar acest randament s-a făcut cu o cheltuială care aproape nu s-a simțit în buzunarul fermierilor teleormănean. “Cultura arată impecabil. Pe o scară de la 1 la 10, i-aș acorda nota 10”, a declarat Tudorel Tufan.


    Te-ar mai putea interesa

    Cadastru gratuit 2026. Ce se întâmplă dacă suprafața din acte diferă de cea din teren Revine ”moda” păsărilor de curte cu impact direct în arenda pentru terenuri agricole Subvenția APIA pentru viței. Plata pe cap de tăuraș la îngrășare Soluția găsită de doi fermieri la criza îngrășămintelor: împart costuri de 10.000 euro pentru transport Apelul fermierilor către ANAF: amânați termenul, altfel din 1 iunie suntem obligați să închidem porțile!

    Ultimele știri

    Fermierii înființează Asociația Victimelor Practicilor Abuzive din Agricultură! România se opune plafonării subvențiilor APIA la 100.000 de euro pe fermă DABIS – instrumentul cu care Comisia Europeană va taia din subvențiile fermierilor mari Schimbare radicală la MADR. ”Prioritatea numărul unu – legislația pentru plata subvențiilor” Ciorile fac din nou prăpăd și scot din pâmânt porumbul abia răsărit. ”Sunt monumente ale naturii”