• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Viceprimarul unei comune a murit după ce s-a răsturnat cu tractorul

    agrointeligenta.ro

    Viceprimarul unei comune din Vrancea a murit după ce s-a răsturnat cu tractorul într-o râpă. Edilul avea 44 de ani. Săndel Găman a fost resuscitat timp de mai bine de 30 de minte, dar nu a răspuns manevrelor medicale iar medicii de la Ambulanţă au constatat decesul.

    Viceprimarul comunei Vizantea Livezile, Săndel Găman, a murit în această seară, după ce a suferit un accident. El circula cu tractorul pe un teren viran în pantă şi a pierdut controlul volanului.

    Tractorul s-a răsturnat peste el şi echipa medicală venită la faţa locului nu a mai reuşit să-l salveze. Medicii l-au resuscitat minute bune, însă edilul nu a răspuns manevrelor, fiind declarat decedat. Viceprimarul Găman era în vârstă de 44 de ani şi avea trei copii.


    Te-ar mai putea interesa

    Senatul a adoptat proiectul AUR care va crea parteneriate directe între micii fermieri și consumatori Litrul de lapte – 70 de bani în ferme și 2,4 lei în rapoartele oficiale. Daniel Buda cere explicații Ministerul Agriculturii trimite corpul de control peste comercianții care susțin că vând legume românești Un primar a plantat de la zero 146 de hectare de pădure cu fonduri din PNRR Daniel Bilinciuc a construit cu credință o afacere de succes. Povestea de la Mitocu Dragomirnei pentru ”Campioni pe teren”

    Ultimele știri

    Șeful APIA: Fermierii care mai au de încasat subvenții pe hectar și animale! Încă o instituție a statului controlează sectorul laptelui românesc! UPDATE: Focar de antrax confirmat în România la o bovină ce figurează cu vaccinări în ultimii doi ani BASF a premiat excelența în viticultură: 185 de vinuri au concurat la a XI-a ediție a competiției „Povești cu vinuri românești” Informația Agrointeligența a fost corectă: Nicolae Istudor – propus ministru al Agriculturii!