• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Amendat pentru că transporta cereale fără acte

    agrointeligenta.ro

    Amendă usturătoare pentru un bărbat care transporta cereale fără a putea dovedi, cu acte, proveniența acestora.

    Polițiștii orașului Sântana, județul Arad, au depistat ieri, pe raza localității, un bărbat de 43 ani, din județul Alba, în timp ce transporta cu un autocamion 19 saci de grâu (965 de kilograme) și 2 saci de porumb știulete (54 de kilograme), fără a putea prezenta documente de proveniență și transport pentru cereale.

    Bărbatul a fost sancționat conform Legii 12/1990 privind protejarea populației împotriva unor activități comerciale ilicite cu amendă în valoare de 1.000 de lei, cerealele fiind indisponibilizate în vederea continuării cercetărilor.


    Te-ar mai putea interesa

    ANTZ bovine 2026 – de la 0,2 euro/cap de vacă la subvenție integrală pe vacile din fermă Subvenții APIA 2026. Fermierii, verificați tot timpul anului pentru terenurile lucrate Amendă uriașă pentru un fermier care a depozitat găinaț în câmp. Vecinii s-au plâns de miros Lege în Parlament: Casele fără apă, canalizare sau gaze – scutite de impozite! Surse: Florin Barbu demisionează din funcția de ministru al Agriculturii pentru a forța schimbarea lui Ilie Bolojan

    Ultimele știri

    Minimis de 200 euro/ha pentru micii fermieri. Cine poate lua banii Cum va fi vremea de 1 Mai. Anunțul făcut de meteorologi Dorin Cojocaru, APRIL: ”Am propus crearea unui brand de țară prin care toți producătorii de lactate să exporte în China” Cât de des trebuie schimbat filtrul unui tractor – recomandări Teren cultivat o dată la doi ani pentru reducerea costurilor – o strategie nouă în fermele din Australia