• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Tractorist mort pe câmp în timp ce lucra cu tractorul şi presa de balotat. Greșeala care i-a adus sfârșitul tragic!

    agrointeligenta.ro -

    Accident mortal pentru un tractorist care se afla în câmp la făcut baloți. Un bărbat din judeţul Arad a murit pe câmp, vineri după-amiază, în timp ce lucra cu tractorul şi presa de balotat, el fiind prins în mecanismul utilajului. Bărbatul a fost găsit decedat de către colegi, care nu au mai reuşit să-l contacteze câteva ore, aceştia sunând la 112.

    Potrivit Agerpres, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Arad, George Pleşca, a declarat că incidentul a avut loc pe un câmp din apropierea localităţii Socodor, unde bărbatul lucra cu un tractor care avea cuplată şi o presă de balotat.

    „Se pare că victima lucrase la utilajul de balotat cu motorul pornit, iar mecanismul i-a prins hainele. Bărbatul a suferit o fractură de coloană şi a fost găsit decedat de către echipajul SMURD”, a declarat Pleşca.

    Poliţiştii şi inspectorii de muncă urmează să facă cercetări privind împrejurările producerii accidentului de muncă.


    Te-ar mai putea interesa

    Rasa de vaci de carne cu cel mai bun preț. Angus, Charolaise sau Limousine? Experiența fermierului Vasile Nagy Povestea unei tinere de succes – lucrează 1.000 de hectare la 20 de ani Fermierii au ”împânzit” mai multe zone cu tractoarele. Drumuri blocate și semnale trase asupra acordului UE-Mercosur

    Ultimele știri

    Calendarul foilor de ceapă 2026. Lunile în care va ploua sau va fi secetă MADR intră în Noul An mai ”suplu”: Au fost desființate mai multe agenții, inclusiv ANZ și ANZM Horcăitul la găini – boli. Cauze, remedii