• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Agrointeligența a devenit membru AgriCensus

    agrointeligenta.ro

    Asociația Agrointeligența a devenit, din această toamnă, membru al platformei AgriCensus, unul dintre cele mai prestigioase organizații informaționale de pe piața burselor de cereale.

    În baza parteneriatului, cititorii Agrointeligența vor putea afla cele mai importante noutăți legate de piața internațională de cereale. Săptămânal, pe site-ul www.agrointel.ro veți putea citi o analiză preluată de pe platforma AgriCensus, cu informații de interes și de impact pentru piața românească de cereale, plante oleaginoase și plante tehnice.

    Ce este AgriCensus

    AgriCensus este o Agenție de Raportare a Prețurilor (PRA) specializată în furnizarea de știri cu privire la evoluția piețelor și a prețurilor de referință pentru piețele agricole în vrac.

    Accesul la informațiile și analizele specialiștilor AgriCensus se face pe bază de abonament. Există și o perioadă de testare gratuită a serviciului. Vă invităm să accesați site-ul www.agricensus.com pentru mai multe detalii.


    Te-ar mai putea interesa

    Marsat achiziționează cereale, rapiță și mazăre de la fermieri. Prețurile oferite la cele 6 centre de achiziție Pentru ce a luat amendă 5.000 de lei un tânăr de 21 de ani ce conducea tractorul pe un drum public Strugurii cultivați în solar, o cultură de viitor. Ion Păunel: „În România sunt deja 15-20 de hectare” Fermierii cer derogări pentru transportul cerealelor: „În campanie, șoferii nu lucrează ca în transportul de marfă” Canalul Siret–Bărăgan intră în execuție. Contract de 330 milioane de euro pentru primul tronson

    Ultimele știri

    De la ferma de vaci la gustări…spațiale: Mihai Tărâță a investit într-o afacere nouă care valorifică laptele românesc Gropi săpate în pământ, folosite drept depozit pentru tone de varză murată. DSVSA a intervenit Adio export de oi în Algeria? Scandal monstru, acuzații de corupție și arestări în cazul ovinelor cumpărate din România Ce trebuie să știe fermierii despre viitoarea recoltă de porumb: tendințe de preț Vești despre prețul grâului: Cotații mai bune în portul Constanța, Rusia crește exportul, cererea Egiptului scade