• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Ministrul Agriculturii Adrian Oros, prima întâlnire cu fermierii!

    Ramona Dascălu -

    Adrian Oros, ministrul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, va avea prima întâlnire cu fermierii. În cadrul vizitei pe care o va efectua în județul Galați, noul șef de la MADR va încerca să îi liniștească pe legumicultorii care se tem că programele de ajutor de minimis vor fi sistate.

    Adrian Oros va fi prezent mâine, vineri – 8 noiembrie, în Piața Comunală din localitatea Matca, în prima sa vizită oficială de lucru din acest mandat.

    Adrian Oros se va întâlni mâine și cu primarul comunei Matca, Nelu Costea, cel care a anunțat vizita ministrului Agriculturii pe pagina sa de Facebook.

    „Vineri, 8 Noiembrie, ora 10:00, ministrul agriculturii ADRIAN OROS, este prezent în comuna MATCA (PIAȚA COMUNALĂ), fiind prima vizită oficială de lucru din acest mandat. Pentru a confirma continuitatea subvenției de 3.000 euro/ 1000 mp la tomate, așteptând și alte propuneri pentru dezvoltarea activității legumicole – agricole!”, este anunțul făcut de primarul Nelu Costea.

     



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Apele Române – replică dată lui Gigi Nețoiu: Ferma funcționa fără acte de reglementare, cu risc de inundații Cultivatorii de sfeclă de zahăr l-au convins pe Florin Barbu să accepte o nouă producție minimă pentru subvenția APIA Fermier amendat cu 6.000 de lei pentru că vindea animale la negru APIA a început autorizarea la plată pentru subvenția pe pârloagă. Primii 150.000 de fermieri, bani în conturi de marți APCPR: Prețul porcilor, în viu, la poarta fermei – 4,95 lei/kg. Costul real de producție – peste 6,5 lei/kg

    Ultimele știri

    Harta zăpezii în România. ANM a anunțat ce se întâmplă cu vremea în următoarele zile Ionică Sterp, APC: Taxele pe care un oier le plătește pentru pășune au ajuns la 1.700 de lei pe hectar Adio subvenții APIA pe persoană fizică? Controale la stâne, amenzi și tăieri de bani Emil Dumitru, MADR: La schema pentru mieluțe, oierii eligibili trebuie să fie într-o formă de organizare, minim PFA După Mercosur, fermierii vor fi loviți de acordul cu Australia. Cote uriașe la importurile de carne