• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Dr. Filaret Brădățan a fost numit vicepreședinte al ANSVSA

    Angelica Lefter -

    Filaret Brădățan a fost numit, pentru un mandat de cinci ani, în funcţia de vicepreşedinte al Autorităţii Naţionale Sanitare Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor (ANSVSA).

    ”Primul-ministru, domnul Ludovic Orban, prin decizie, a numit în funcţia de vicepreşedinte al Autorităţii Naţionale Sanitare Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor, cu rang de subsecretar de stat, pe domnul Filaret Brădățan”, se arată într-un comunicat al ANSVSA.

    Despre dr. Filaret Brădățan se știe că a ocupat anterior funcția de director executiv adjunct la Direcția Sanitar Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor (DSVSA) Ilfov.

    Premierul Ludovic Orban a făcut încă de joi noi numiri la mai multe ministere şi instituţii, iar deciziile au fost publicate în Monitorul Oficial. La acest moment, ANSVSA este condusă de președintele dr. Robert Chioveanu și de vicepreședinții dr. Csutak Laszlo Nagy, dr. Alexandru Ioan Zarug și de nou-numitul dr. Filaret Brădățan.


    Te-ar mai putea interesa

    Mic fermier: ”Am stat cu dovlecii până s-au stricat. N-am reușit să îi vând. Rafturile magazinelor sunt pline de dovleci importați” Arabia Saudită a cumpărat 300.000 de tone de grâu. Surse probabile: România și Rusia Apicultorii, obligați să își declare numărul de familii de albine până la finalul anului

    Ultimele știri

    Problemele cu cadastrul gratuit au ajuns în Parlament. Vot pentru intabularea terenurilor agricole Ioan Jula, unul dintre pomicultorii care a suferit pierderi uriașe în acest an: ”Când lucrezi și pierzi, apoi baiul e mare” Donații record pentru fermierii ale căror tractoare au fost confiscate în cadrul protestelor