• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Căprioare decedate pe un teren agricol administrat de un fost parlamentar de Olt

    Angelica Lefter -

    Șapte căprioare moarte au fost găsite pe un teren agricol, care este administrat de fostul parlamentar Teiu Păunescu, de pe raza comunei Valea Mare, din județul Olt.

    Animalele au fost găsite de mai mulți paznici de vânătoare, în stare de putrefacție, semn că decesul a survenit cu câteva zile în urmă, scrie gds.ro.

    Imediat au fost anunțate autoritățile. La fața locului au ajuns reprezentanți ai Gărzii de Mediu și ai Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Animalelor (DSVSA) Olt. Din primele cercetări a reieșit că cel mai probabil căprioarele au murit din cauza ingerării de substanțe raticide. Primele cadavre au fost transportate pentru analize la laboratorul DSVSA.


    Te-ar mai putea interesa

    Liliana Piron explică cum se va aplica degresivitatea la subvențiile APIA: ”Tot ce depășește 100.000 de euro se va opri la 61.250 de euro” Grant de 30.000 euro/proiect pentru tinerii care pornesc o afacere nouă. Cererile, din 15 septembrie Fermieri atacați cu rachete în câmp, în timp ce recoltau: 12 răniți și 30 de utilaje avariate

    Ultimele știri

    CE: România, alocare de 16,5 miliarde de euro în viitoarea PAC pentru subvenții și investiții în ferme Un senator a depus în Parlament un proiect de lege pentru introducerea impozitului pe tonaj Cei mai ieftini peleți. Prețuri pe kilogramul de peleți în această toamnă