• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Bărbați arestați după ce au furat oile dintr-un saivan

    agrointeligenta.ro -

    Hoți prinși! Doi bărbați care au sustras mai multe oi, dar și complicele lor care a tăinuit furtul animalelor au fost prinși de către polițiști. Pe numele hoților s-au emis mandate de arestare preventivă.

    Doi bărbați, de 20 respectiv 33 de ani au ajuns în Arestul Poliției după ce au furat oi dintr-un saivan situat în afara orașului Ocna Sibiului, județul Sibiu.

    „La data de 5 februarie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Ocna Sibiului au reținut trei localnici, doi dintre ei cercetați penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat, al treilea fiind cercetat pentru comiterea infracțiunii de tăinuire”, spune Elena Welter, purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu, citată de Observator Transilvan.

    Față de cei trei bărbați, cu vârste cuprinse între 20 și 33 de ani, s-a luat măsura reținerii 24 de ore pe bază de ordonanță, urmând a fi prezentați instanței cu propunere de arestare preventivă. Cercetările continuă la nivelul Poliției Orașului Ocna Sibiului.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Plata de 100 euro/ha, la APIA. Termene limită, documente obligatorii Producătorii români de flori – sabotați de un mare retailer. Ion Călin: Au pus la ofertă buchetul de trandafiri la 1 leu! 13.000 de salate plantate în 30 de minute cu 10 nepalezi. Ion Păunel, legumicultor: La început am rămas perplex și entuziasmat Subvenții APIA 2026. Data la care începe depunerea cererilor a fost publicată în Monitorul Oficial George Simion, AUR, anunț în premieră: ”Vrem Ministerul Agriculturii”

    Ultimele știri

    Kaufland despre buchetele de trandafiri la 1 leu: Nu reprezintă o strategie comercială, ci un mecanism responsabil de gestionare a stocurilor Situația din Iran dă bătăi de cap fermierilor români: Motorina mai scumpă și în cantități limitate! AFF – parteneriat cu Primăria Sectorului 1 pentru dezvoltarea Pieței Producătorilor Autohtoni Vin banii pentru plata ANT. Anunț direct de la vicepremierul Tanczos Barna Șeful Comisiei de Agricultură anunță o nouă subvenție de 15 euro și eliminarea impozitelor pentru camioane apicole