• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Fermierul Dumitru Ene, câștigătorul Marelui Premiu la concursul TIMAC LA PUTEREA 4×4, a intrat în posesia mașinii Mitsubishi L200!

    Ramona Dascălu – Agrointeligența

    Fermierul Dumitru Ene, norocosul câștigător al Marelui Premiu la Tombola TIMAC LA PUTEREA 4×4 a intrat vineri – 7 februarie, în posesia mașinii Mitsubishi L200. Cheile camionetei i-au fost înmânate gălățeanului de către reprezentanții Timac Agro la sediul companiei din București.

    Client fidel al companiei Timac Agro, Dumitru Ene a declarat pentru Agrointeligența – AGROINTEL.RO că pentru toate culturile din ferma sa, de la păioase și până la porumb și floarea-soarelui, folosește produse de la Timac Agro.

    Sunt client al companiei Timac Agro de aproximativ 12 ani de zile. Având în vedere că folosesc în continuare produse de la Timac, pot spune că sunt foarte mulțumit de acestea. Recomand și altor fermieri să folosească produse de la Timac Agro”, a spus fermierul gălățean Dumitru Ene.

    Agricultorul ne-a mărturisit că mașina pe care a câștigat-o este foarte bine venită în ferma sa din comuna Slobozia Conachi, județul Galați, unde administrează 2.000 de hectare de teren agricol.

    ”Cu siguranță o să aibă de muncă cu mine. Este foarte folositoare o astfel de mașină în fermă”, a declarat norocosul câștigător al Marelui Premiu la Tombola TIMAC LA PUTEREA 4×4.

    Marea extragerea a avut loc joi, pe 30 ianuarie. Pe lângă mașina Mitsubishi L200, Timac Agro a mai oferit clienților săi, înscriși la Tombolă, 15 excursii în valoare de 2.000 de euro fiecare, cu destinația aleasă de către câștigător.

    Iată lista completă a cîștigătorilor

     

    Te-ar mai putea interesa

    Seceta devastează porumbul din Franța și Germania: România și Bulgaria, singurele excepții pozitive din UE Subvenția de 15 euro/familia de albine, blocată la Bruxelles! ACA: „Este o lovitură foarte mare pentru apicultură” În timp ce prețurile în portul Constanța scad, Ucraina își mută cerealele prin România Portul Constanța, tot mai aproape de sufocare. Nivelul scăzut al Dunării complică planul de rezervă al Ucrainei Baloți de lucernă furați în toiul nopții. Hoții au fost identificați cu ajutorul camerelor video din comună

    Ultimele știri

    Un fermier a declarat război păsărilor cu ajutorul unor figurine gonflabile Amenzi de 20.000 de lei pentru fermierii care nu raportează ce stocuri au în ferme Schimbare importantă la subvenția de 1.500 euro pentru micii fermieri Un deputat AUR cere Consiliului Concurenței să verifice modul în care funcționează piața cerealelor Fermierii, avertizați să anunțe la timp pagubele cauzate de secetă. Termen-limită: 15 octombrie