• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Anunțuri
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Subvenții APIA: Ce trebuie să știe fermierii cu peste 50 ha de teren agricol

    agrointeligenta.ro -

    Agenţia de Plăţi şi Intervenţie pentru Agricultură (APIA) informează că până la data de 3 martie au fost depuse 16.801 de cereri în cadrul Campaniei de primire a Cererilor Unice de Plată în anul 2020 pentru o suprafaţă de 47.096 hectare.

    Cererile se depun la Centrele județene APIA în cazul fermierilor care solicită o suprafaţă mai mare de 50 hectare teren agricol şi la centrele locale în cazul fermierilor care solicită o suprafaţă mai mică sau egală cu 50 hectare teren agricol.

    Fermierii sunt rugați pe această cale să se prezinte la data și ora la care sunt programați conform INVITAȚIEI primite pentru a se putea utiliza eficient timpul pe care APIA l-a rezervat pentru primirea Cererilor în Campania 2020.

    Materialele de informare referitoare la Campania de primire a Cererilor Unice de Plată în anul 2020 sunt disponibile pe pagina de început a site-ul APIA: www.apia.org.ro


    Te-ar mai putea interesa

    Prețul grâului a coborât la minime istorice. Recolte excelente în multe țări producătoare Un buzoian a înființat o livadă cu smochini și vinde fructele la 30 de lei/kg, direct din fermă O familie de oieri pune brânza de oaie la iernat pentru clienți. Kilogramul în saramură costă 45 de lei

    Ultimele știri

    Fermierul Constantin Mihalache vinde sămânță din soiul de grâu care a avut anul acesta o producție de 13 t/ha Tinerii fermieri primesc o nouă șansă la finanțare, din decembrie. Ajutoare de 200.000 euro pe fermă! Peste 50 de soiuri de struguri din colecția USAMV Cluj-Napoca – prezentate, în premieră, publicului larg. La expoziție vor participa și cultivatori din Transilvania