• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • ORDIN DE MINISTRU: TERMEN-LIMITĂ pentru PLATA SUBVENȚIILOR APIA ÎN 2020!

    agrointeligenta.ro

    Calendarul plăților APIA pe suprafață și cap de animal în 2020, asumat oficial de Ministerul Agriculturii. Pe site-ul MADR a fost publicat un grafic în care se arată care sunt datele fixe pentru primirea cererilor unice, controalele în teren dar și termenul până la care se fac plățile pentru această campanie.

    Iată calendarul plăților și verificărilor în teren pentru anul 2020:

    -între 2 martie – 15 mai 2020 se vor depune cererile unice fără penalități;
    -între 1 iunie-1 iulie 2020 se vor efectua control administrativ, inclusiv controlul preliminar al cererilor unice de plată, eșantionarea acestora pentru controlul  la fața locului, precum și transmiterea eșantionalor către autorități/departamentele de control;
    -între 2 iulie-1 octombrie 2020 se va efectua controlul în teren;
    -plata avansului pentru anul de cerere 2020 se va efectua în perioada 16 octombrie -30 noiembrie 2020;
    -plata finală se va efectua între 2 decembrie 2020 și 31 martie 2021.



    Te-ar mai putea interesa

    Subvenția pe pârloagă 2026. Fermierii au obligația să transmită APIA fotografii din teren până pe 5 iunie Fermierul George Apostu a trecut la mulsul mecanizat după ce a rămas fără oameni la oi Dosar penal pentru oierul care a omorât ursul ce îi atacase turma de oi Subvenția pe hectar pe care o vor primi fermierii români în anii următori Guvernul lansează programul ”Diaspora Investește Acasă” cu granturi de 200.000 euro pentru noile afaceri!

    Ultimele știri

    Daniel Bilinciuc a construit cu credință o afacere de succes. Povestea de la Mitocu Dragomirnei pentru ”Campioni pe teren” Termene la ANAF pentru fermieri în luna iunie. Calendarul obligațiilor fiscale Directorii din subordonate – întâlniri în clădirea Ministerului Agriculturii doar cu programare Bayer dă înapoi la contractele pentru semințe după presiunea autorităților din SUA. Ce trebuie să înțeleagă fermierii români din această mutare AgroReclamații. Ciorile au distrus până la 95% din culturile unui fermier din Ialomița: „E un dezastru anul acesta”