• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • MINISTERUL AGRICULTURII: PROCEDURĂ NOUĂ pentru CONTROALELE ÎN FERME!

    agrointeligenta.ro

    Procedură nouă pentru controalele în exploatațiile agricole care au accesat fonduri europene în cadrul Programului Național pentru Dezvoltare Rurală. Ministerul Agriculturii anunță că, dată fiind apariția COVID 19, precum și activitatea Agenției pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) care necesită interacțiunea cu beneficiarii FEADR, este necesar să se stabilească anumite măsuri pentru organizarea activității, din punct de vedere al proiectelor aflate în implementare.

    Astfel, se vor avea în vedere următoarele măsuri:


    Te-ar mai putea interesa

    Vremea se răcește brusc. Județele unde vom avea ninsori și brumă până joi Ploi și rafale de vânt de până la 80 km/h. Județele sub alertă ANM până sâmbătă seara Soluția găsită de doi fermieri la criza îngrășămintelor: împart costuri de 10.000 euro pentru transport Subvenția APIA pentru viței. Plata pe cap de tăuraș la îngrășare Parc fotovoltaic și fermă de păsări, pe același teren. Gâinile, protejate de panourile solare!

    Ultimele știri

    Președintele României a semnat demisia lui Florin Barbu și numirea lui Tanczos Barna la MADR Președintele ASAS, Florin Stănică, la evenimentul Stațiunii Dancu. Dezbatere cu cercetători și fermieri pentru performanța vacii de lapte în România Subvențiile APIA care intră la plată de săptămâna viitoare! Emil Dumitru, MADR: Subvențiile APIA se vor plăti în termenul legal, până la 30 iunie Pomicultorii răsuflă ușurați după nopțile cu temperaturi negative. Ce mai poate compromite fructele din acest an