• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • În curând, în farfurie: peștele modificat genetic

    agrointeligenta.ro -

    Somonul AquAdvantage creşte de două ori mai repede şi în curând oamenii îl vor avea şi în farfurie pentru că Food and Drug Administration (FDA) l-a autorizat.

    Dacă va începe să fie comercialzat, somonul modificat genetic va deschide calea pentru alte animale modificate genetic care vor ajunge să fie introduse în consumul uman.

    FDA spune că somonul modificat genetic este sigur pentru consum.

    Sursa: capital.ro



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Documentul obligatoriu pentru subvențiile APIA din acest an Subvenția pe pârloagă rămâne mică, dar nu atât de mică. PD-28, la aproape 33 euro/ha Controale în câmp la fermierii care fertilizează cu azot în această perioadă Adrian Dumitrică, fermier: Primăria nu-mi înregistrează contractele de arendă pentru că proprietarii figurează cu datorii la impozite Avize pentru vânzarea terenurilor agricole, numai cu înregistrarea în Registrul Unic Național

    Ultimele știri

    Cum a devenit munca unei familii care trăiește din agricultură, bătaia de joc a unui cioban: ”Legea îl apără” COPA-COGECA se opune acordului de liber schimb UE-Australia: O povară disproporționată pe umerii agricultorilor și cooperativelor agricole europene Dragoș Ciornei cultivă peste 100 ha și crește viței de îngrășat: ”Spuneam că nu voi face niciodată agricultură” AAC anunță o nouă victorie a fermierilor: Curtea de Apel Cluj a respins cererea de suspendare a derogărilor emise de MADR! AAC – scrisoare deschisă către șeful CCIR, Mihai Daraban: ”Constatăm că fermierii români nu mai sunt bine primiți la Indagra și târgurile CCIR”