• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • CALCIPRILL de la NATUREVO, singurul amendament-îngrăşământ din piaţă care pemite aplicarea pe rând

    agrointeligenta.ro

    Compania NATUREVO recomandă fermierilor în această perioadă produsul CALCIPRILL, singurul amendament-îngrăşământ din piaţă care pemite aplicarea pe rând. CALCIPRILL ajută agricultorii să corecteze pH-ul solului şi să fertilizeze cultura fără cheltuieli suplimentare!

    CALCIPRILL îmbunătățește rapid pH-ul solului, urmat de un răspuns imediat din partea culturii. Fermierii pot obține producții mai ridicate cu o cantitate mai mică de îngrășăminte folosind CALCIPRILL. Un sol ameliorat îmbunătățește eficiența elementelor nutritive pentru plante”, arată specialiștii companiei NATUREVO.

    Doza recomandată este de 200 kg de CALCIPRILL la hectar, odată cu semănatul.


    De ce au nevoie solurile de CALCIPRILL

    Pentru mai multe informații despre produsul CALCIPRILL, pentru comenzi și alte detalii despre produsele din portofoliul NATUREVO, vă recomandăm să luați legătura cu reprezentanții companiei din zona dvs!


    Te-ar mai putea interesa

    Se mai fac plăți din subvenții după termenul de 30 iunie? Răspunsul șefului APIA pentru fermieri! Piața cerealelor, la zi. Grâul DAP Constanța rezistă la 1 leu/kg, prețul florii-soarelui coboară Fermierii care au avut culturi calamitate de secetă în 2025 vor primi despăgubiri! Cuantum: 200 euro/ha Minimis pentru cultivatorii de lucernă afectați de situația din oierit: 80 euro pe hectar Piața cerealelor – o nouă săptămână: Cel mai ieftin grâu. Argus: Recolta din România, spre un nou record

    Ultimele știri

    Ce se întâmplă cu taxa CBAM care a scumpit îngrășămintele? Fermierul, singurul care o plătește! Piața cerealelor, la zi. Grâul a intrat în recoltare cu frâna trasă, rapița profită de valul de căldură Cod roșu de caniculă în plină campanie de recoltare. ANM: zile cu până la 41°C și o lună iulie de foc! Cea mai mare seră din România se construiește la Oltenița. Când va livra pe piață primele roșii Subvenții APIA neplătite, băncile se pregătesc de executări! ”Fermierii au luat adeverințe, au făcut credite, n-au primit banii”