• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Fostul ministru al Agriculturii, Gheorghe Flutur, a fost confirmat cu coronavirus!

    agrointeligenta.ro -

    Gheorghe Flutur, fost ministru al Agriculturii și actual președinte al Consiliului Județean Suceava, a fost confirmat pozitiv la testul privind infecția cu noul coronavirus. Testul a fost confirmat marţi seara, conform digi24.

    Conform protocolului stabilit la nivel național, Gheorghe Flutur ar trebui transferat într-un spital care poate trata astfel de pacienți, depinzând și de forma de boală pe care o are – ușoară, medie sau cu simptome accentuate.

    Jurnaliștii Digi24 au anunțat că există posibilitatea ca Flutur să fie transferat la Iași.

    Situaţia din Suceava este una dintre cele mai grave din ţară, virusul a pătruns şi în rândul medicilor şi asistenţilor, fiind înregistrate zeci de cazuri: 83 de cazuri în total. De astfel, Spitalul Judeţean de Urgenţă din Suceava a fost închis din cauza că s-au înregistrat aşa de multe cazuri în rândul medicilor.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Preț în creștere la ovine. Nicolae Cioranu: ”Acum prețul mieilor este de 18-19 lei/kg, dar nu mai este marfă” Garda de Mediu a închis mai multe ferme și a aplicat amenzi uriașe Adrian Țone, fermier: Vom avea zone cu 1.000 l/mp de apă, ceea ce înseamnă o creștere cu 30-40% a necesarului de îngrășăminte Plăți APIA 2026. Subvențiile ANT – blocate. Când ar putea primi fermierii banii în conturi Fermier: ”Am plătit îngrășămintele, dar din ziua în care trebuia să le primim, nu ne mai răspunde nimeni la telefon”

    Ultimele știri

    Cum va fi vremea până în martie. Temperaturi și precipitații în România Plimbatul prin zăpadă, extrem de benefic pentru vaci. Avantaje pentru sănătatea animalelor Disperare pe piața laptelui. Fermier: ”Există o oarecare presiune din partea procesatorilor, nu se încheie contracte pe mai mult de 30 de zile” Ce tăieri și stropiri în livadă recomandă ing. Marius Roman după topirea zăpezii și a gerului Termen prelungit pentru crescătorii de animale care își construiesc ferme noi cu bani de la stat