• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Sucevean, mort la cules de sparanghel în Germania. Ce ar fi condus la moartea prematură a bărbatului!

    agrointeligenta.ro

    Tragedie la o fermă din Germania unde se cultivă sparanghel. Un sucevean aflat împreună cu soția la cules de sparanghel și-a găsit sfârșitul în cursul zilei de sâmbătă, 11 aprilie. Nicolae Bahan avea 54 de ani, era din Solca și se afla la o fermă situată la circa 40 de km de Freiburg de aproximativ trei săptămâni.

    Silvia Bahan, soția bărbatului, a declarat că așteaptă ca medicii legiști germani să-i spună concluziile în ceea ce privește decesul.

    ”În Germania nu se lucrează pentru că e Paștele. Marți mi s-a spus că voi ști cauzele decesului, dar eu cred că e vorba de inimă (infarct n.r). Acum mi s-a spus să stau în cameră și să nu merg la muncă. Am vorbit cu o firmă din Arbore și a spus că se va ocupa cu repatrierea pentru că noi vrem să-l îngropăm acasă. Și firma unde am lucrat cu soțul a promis că ne ajută cu repatrierea”, a mărturisit Silvia Bahan pentru Monitorul de Suceava.

    Întrebată dacă soțul era suspect de îmbolnăvire cu noul coronavirus, femeia a negat acest aspect și a precizat că acesta nu a prezentat simptome, cum nici ea nu are vreo problemă medicală.

    Te-ar mai putea interesa

    Forumul de la Neptun. Mohammad Murad, despre fermieri și retaileri: „Li se ia comision de 300%, iar profitul se exportă” 51 de vaci, împușcate direct pe pășune. Fermierii cer urgent o anchetă Amenzi de 20.000 de lei pentru fermierii care nu raportează ce stocuri au în ferme Mesajul unui mare cumpărător de ovine pentru oierii români! Presa de la Kiev: Cerealele din Ucraina NU au prioritate în portul Constanța. Unele terminale primesc mai întâi marfa românească

    Ultimele știri

    O familie de tineri fermieri au pus bazele unei afaceri inedite, adresată crescătorilor de vaci Se cultivă sau nu OMG-uri în Ucraina? Răspunsul oficial al reprezentanților sectorului Oierul din Giurgiu care a rămas cu o treime din oi: „Toate legile contra fermierului român să fie abrogate” Fructele și legumele „imperfecte” ajung mai ușor la raft. Ce decizie au luat marile supermarketuri Bayer lansează în România MATENO® DUO, noul erbicid pentru controlul timpuriu al buruienilor din culturile de cereale păioase de toamnă