• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Un bărbat de 53 de ani a murit în timp ce își curăța pășunea în Vinerea Mare!

    agrointeligenta.ro -

    Accident mortal pe o pășune, în Vinerea Mare. Un bărbat aflat pe proprietate pentru a curăța suprafața a fost strivit de remorca atașată la motocositoare. Bărbatul a fost găsit decedat.

    Potrivit Gazetadebistrita.ro, bărbatul, în vârstă de aproximativ 53 de ani, a fost găsit decedat pe un teren proprietate personală, o pășune, în cătunul Oarzina, județul Bistrița-Năsăud, după ce remorca atașată la o motocositoare s-a răsturnat peste el și l-a sufocat pur și simplu.

    Acesta ar fi mers să curețe pășunea de resturile vegetale, teren pentru care obținea subvenții de la APIA. Terenul respectiv se află în pantă.

    Vineri seara, îngrijorată de faptul că bărbatul nu a mai ajuns acasă, soția a alertat o cunoștință care locuiește în apropiere de pășunea care trebuia curățată. Când persoana respectivă a ajuns acolo, l-a descoperit pe bărbat fără suflare.

    Bărbatul era căsătorit și avea doi copii, un băiat, încă student, și o fată care absolvise facultatea.

    ”Polițiștii din Beclean au fost sesizați cu privire la faptul că pe raza localității Oarzina a fost găsit un bărbat în stare de inconștiență. Cu ocazia cercetării la fața locului, a fost identificat ca fiind un bărbat în vârstă de 53 de ani, din Târlișua. Din păcate, acesta era decedat. Se pare că, pe un drum în pantă, bărbatul ar fi fost prins sub o remorcă atașată la utilajul agricol pe care îl conducea. Cercetările în acest caz sunt continuate de polițiștii de la Investigații Criminale din Beclean, în cadrul unui dosar penal de ucidere din culpă” a declarat, pentru Bistrițeanul.ro, purtătorul de cuvânt al IPJ BN, Crina Sîrb.


    Te-ar mai putea interesa

    Avans APIA bovine 2025. Prima tranșă din SCZ vaci de lapte – 296,12 euro/cap și SCZ vaci carne – 190,82 euro/cap Comisia Europeană a aprobat subvenția de 3.000 euro/hectar pentru fermierii români Situație fără precedent în oierit. Nicolae Cioranu: Centrele de colectare sunt goale, cumpără animale doar când au contracte

    Ultimele știri

    ITM – controale în ferme. Probleme găsite și sancționate! MASCHIO GASPARDO a deschis un nou magazin integrat gamă completă în Slovenia Tractor furat din fermă, vopsit și vândut. Fermierul păgubit le-ar fi datorat bani hoților