• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Directoarea executivă a ANM, confirmată cu coronavirus. A fost internată alături de soțul ei!

    agrointeligenta.ro -

    O instituție foarte importantă pentru agricultură, pentru toți fermierii, Administrația Națională de Meteorologie, este atinsă de noul coronavirus! Florinela Georgescu, directoarea executivă a ANM, a anunțat instituția, în 21 aprilie, că ea și soțul ei sunt spitalizați pentru infecție cu coronavirus, susține directorul general Elena Mateescu, într-un interviu pentru Libertatea, după ce un angajat a acuzat-o pe Florinela Georgescu că ar fi încercat să mușamalizeze că soțul său a fost confirmat cu COVID-19.

    Foto: Observator

    „Colega mea nu a mai venit la serviciu de două săptămâni, de când a intrat în concediu de odihnă. Pe 21 aprilie a sunat și ne-a spus că trebuie să intre în concediu medical deoarece ea și soțul său sunt spitalizați pentru infecție cu noul coronavirus”, a declarat, pentru B1 TV, Elena Mateescu, care a mai precizat că Florinela Georgescu „este bine, stabilă”.

    Întrebată dacă directoarea științifică a ANM nu s-a mai prezentat la birou de două săptămâni, Elena Mateescu a răspuns: ”Exact. Din momentul în care ne-a anunțat că este pacient COVID am luat legătura cu Direcția de Sănătate Publică București, s-a făcut anchetă epidemiologică, s-a făcut dezinfecție”.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Subvenții APIA 2026. Standardele obligatorii pentru plățile pe hectar și animale Funcționarii APIA dezvăluie că multe primării blochează accesarea subvențiilor și cer MADR să intervină! Preț miei Paște 2026. Calculele oierilor pentru un kilogram de carne de miel de sărbătorile pascale Fermierul Alexander Degianski a dat startul campaniei de semănat floarea-soarelui pe 17 martie Grup Șerban Holding a închis linia de trading de cereale și a disponibilizat 81 de angajați

    Ultimele știri

    Sistemul prin care fermierii vor primi motorină ieftină la pompă. Document MADR! Încă o lovitură pe piața agricolă! Rusia a interzis exporturile de îngrășăminte până pe 21 aprilie Subvenția de bază la APIA. Condiții, plată pe hectar în 2026 Tratament la pomi în martie, înainte de înflorire: produse, aplicare BC 323 – Hibridul de porumb de la Rodbun care-ți pune recolta la dublu