• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Un fermier de 48 de ani a murit după ce a fost prins sub tractorul cu care lucra!

    agrointeligenta.ro

    Un fermier în vârstă de 48 de ani și-a găsit sfârșitul ieri, luni – 11 mai, într-un accident cumplit petrecut în localitatea Ciceu-Corabia din județul Bistrița-Năsăud. Bărbatul a decedat după ce a fost prins sub un tractor chiar dacă cele două echipaje medicale chemate la fața locului au făcut toate eforturile să îl salveze. De asemenea, în sprijin a fost solicitat și un elicopter SMURD!

    Omul a fost rănit după ce s-a răsturnat pe un drum în pantă. Acesta a fost prins sub un tractor în localitatea Ciceu Corabia. Acesta a fost scos de către cei care se mai aflau la fața locului. La locul accidentului au intervenit echipajul de prim ajutor de la Garda de Intervenție Beclean, un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Cluj (Dej) și a fost alertat elicopterul SMURD, dar din păcate nu au mai putut decât să constate că bărbatul suferise leziuni incompatibile cu viața.

    Polițiștii din Beclean au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă.

    Potrivit datelor transmise de IPJ Bistrița-Năsăud, din primele verificări efectuate la fața locului a rezultat faptul că bărbatul, în vârstă de 48 de ani, conducea un tractor, în locul numit ” Între Ponoare” de pe raza localității de domiciliu, iar la un moment dat, pe un drum în rampă, a pierdut controlul acestuia și s-a răsturnat.

    Te-ar mai putea interesa

    Producție dublă la ceapă cu tehnologie sud-coreeană. Recolte de peste 90 de tone la hectar Intrarea în legalitate a tractoarelor și combinelor, fără drumuri la RAR. Soluția oferită fermierilor „Acum 20 de ani, un fermier putea cumpăra o casă din lâna de la 600 de oi”. Daniel Buda cere schimbarea regulilor pentru vânzarea lânii Fermierul Constantin Foca din Botoșani – firme în concordat și datorii de milioane de euro. Schema ”Tribunalul” Lege nouă: Închisoare pentru fermierii care folosesc ilegal apă sau stropesc culturile cu pesticide interzise!

    Ultimele știri

    Descoperiți o mie și unu de motive pentru a investi în sorg, participând la o zi tehnică! Cod roșu de furtuni în România. Ploi de peste 120 l/mp și vijelii puternice Universitatea de Științele Vieții din Timișoara a primit distincția europeană „HR Excellence in Research” de la Comisia Europeană Vis împlinit cu sprijinul comunității: două văcuțe Mini Highland au schimbat viața unei familii de corporatiști Prețul rapiței a atins cel mai înalt nivel din ultimii 4 ani – peste 560 de euro pe tonă!