• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • APIA a început de astăzi să plătească ajutorul de stat pentru creșterea animalelor!

    agrointeligenta.ro

    Agenția de Plăți şi Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, aduce la cunoștința opiniei publice că, începând de astăzi, 18 mai 2020, efectuează plățile aferente ajutorului de stat în sectorul creşterii animalelor, pentru cererile de plată aferente serviciilor prestate în luna februarie a anului 2020, potrivit unui comunicat de presă remis Agrointeligența – AGROINTEL.RO.

    Suma totală autorizată la plată este de 1.329.073,44 lei și se acordă de la bugetul de stat, prin bugetul Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, pentru un număr de 28 solicitanţi care au accesat această formă de ajutor de stat în conformitate cu prevederile Hotărârii de Guvern nr.1179/2014 privind instituirea unei scheme de ajutor de stat în sectorul creșterii animalelor, cu modificările şi completările ulterioare.


    Te-ar mai putea interesa

    Carrefour România introduce reduceri pe termen nelimitat: sute de produse cu discounturi progresive Avans APIA 2026: Plățile – din luna septembrie. Fermierii, banii mai repede în conturi! Piața cerealelor – o nouă săptămână: Cel mai ieftin grâu. Argus: Recolta din România, spre un nou record Gabriela Firea anunță noi măsuri pentru fermieri: contracte obligatorii și prețuri bazate pe costurile reale Este oficial: Exporturile de oi din România – interzise până pe 31 decembrie. Decizia, în Jurnalul UE!

    Ultimele știri

    Simpozionul „AQUA–BIOTECH – Biotehnologii în acvacultură” – pe 24 iunie, la SCDP Nucet. Și în online Consiliul Concurenței a aprobat preluarea Carrefour de către holdingul fraților Pavăl! Județe sub alertă meteo: Caniculă, disconfort termic și furtuni cu grindină în plină campanie de recoltat Piața cerealelor, la zi. Comisia Europenă a ridicat randamentul producțiilor agricole din România Negocieri reluate pentru un nou Guvern. Toate variantele pe masă pentru Ministerul Agriculturii