• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Hoți de stupi, arestați! Paguba se ridică la 1.700 de euro!

    Angelica Lefter – Agrointeligența

    Hoții nu au luat pauză nici în plină stare de urgență declarată din cauza noului coronavirus. De data aceasta a fost vizată o stupină.

    Doi tineri i-au făcut o pagubă însemnată, într-o sigură noapte, unui apicultor din comuna Variaș, județul Timiș, potrivit opiniatimișoarei.ro.

    Furtul s-a petrecut acum două luni, când tinerii, de 17 respectiv 20 de ani au intrat pe proprietatea unui crescător de albine și au furat 18 stupi în valoare de 1700 de euro.

    Oamenii legii au reușit abia acum să găsească vinovații, însă au reușit să recupereze 6 stupi luați de aceștia.

    Tinerii au fost reținuți pentru 24 de ore și duși în arestul Poliției. Oamenii legii continuă cercetările pentru a stabili dacă aceștia au mai săvârșit și alte infracțiuni.

    Te-ar mai putea interesa

    Piața cerealelor – între cotații și realitate. Fermier: Cei care cumpără îmi închid telefonul când le spun cât e prețul la bursă Producțiile obținute în această vară de fermierul Dimitrie Muscă la grâu, orz și rapiță! Document MADR: 333 lei/ha – cuantum maxim la despăgubirile de secetă la porumb și floarea-soarelui Samsarii de pepeni, lăsați fără marfă și fără mașini. Amenzi de 7.500 de lei Un mare trader își suspendă activitatea în Ucraina: ”Prezintă riscuri extrem de mari pentru viața angajaților companiei”

    Ultimele știri

    Piața cerealelor, la zi. Constanța rămâne reper pentru exporturile din Marea Neagră, porumbul – sub presiunea ofertei din Ucraina Micii fermieri care vindeau legume ieftine au fost alungați de autoritățile dintr-un mic oraș Cod roșu de caniculă emis de ANM: județele în care temperaturile vor ajunge la 41°C Pompieri: Peste 2.300 de hectare de teren arse în numai trei zile. Amenzi usturătoare pentru fermieri Protestul oierilor – încă niciun rezultat concret. Crescătoriide ovine așteaptă noul pachet de măsuri