• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Un bărbat de 43 de ani a murit strivit de tractorul pe care îl conducea!

    Angelica Lefter – Agrointeligența

    Eveniment tragic petrecut, ieri, joi – 28 mai, când un fermier a decedat după ce a fost prins sub propriul tractor. Accidentul este anchetat de polițiști și s-a petrecut pe raza comuncei Băneasa din județul Giurgiu.

    Bărbatul de 43 de ani conducea tractorul pe un podeț aflat pe un teren agricol din comuna Băneasa.

    Una dintre roțile din spate a scăpat într-un șanț, ceea ce a dezechilibrat utilajul, care a căzut de la o înălțime de 2 metri. Omul a fost prins sub tractor și a decedat, potrivit jurnalgiurgiuvean.ro.

    Polițiștii efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă.

    Te-ar mai putea interesa

    Fermierul Dacian Sabău a recoltat 7.500 kg/ha la grâu, fără un gram de fosfor aplicat. Ce produs a făcut diferența? Micii fermieri care vindeau legume ieftine au fost alungați de autoritățile dintr-un mic oraș Primele terenuri care pierd subvențiile APIA din acest an! APIA – plăți autorizate pentru aproape 10.000 de fermieri. Banii, în conturi de săptămâna viitoare Fermierii își fac propria fabrică de murături pentru a nu mai arunca legumele nevândute

    Ultimele știri

    Campionii Europei la miere bio deschid primul showroom în București! Fermierul Cosmin Micu renunță la floarea-soarelui: „E mai ușor să fac 4 t/ha la rapiță decât 3 t/ha la floare” Piața cerealelor, la zi. Noile prețuri DAP Constanța. Ucraina și Republica Moldova, sub presiunea exporturilor Rusia intensifică măsurile de protecție pentru transportul cerealelor din Marea Neagră Transport ilegal cu 92 de miei în Alba. Autoritățile caută 41 de animale dispărute