• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Adrian Oros: Funcționarii APIA lucrează și sâmbăta și duminica pentru subvențiile fermierilor!

    agrointeligenta.ro

    Program special la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), acolo unde funcționarii vor lucra și sâmbăta și duminica. Decizia a fost anunțată de către ministrul Agriculturii, Adrian Oros, care a precizat că preluarea cererilor pentru fermieri va continua și în weekend, până la termenul-limită de 15 iunie.

    ”Până pe 15 iunie, angajații APIA lucrează inclusiv în weekend-uri pentru a veni în sprijinul fermierilor care își doresc să depună cererea unică de plată pentru subvenții. Astfel, până la data de 29.05.2020 a fost depus un număr de 736.586 cereri, pentru o suprafață de 7.043.344 ha. Le mulțumesc tuturor celor implicați! Se poate!”, a scris ministrul Oros pe Facebook.

    Vă reamintim că termenul pentru depunerea cererilor pentru subvențiile agricole din acest an a fost prelungit până pe 15 iunie, inclusiv. Depunerea actelor și înregistrarea cererilor se face online, iar fermierii sunt rugați să răspundă solicitărilor funcționarilor sau să ia chiar ei legătura cu oficialii agenției de plăți.


    Te-ar mai putea interesa

    Fermierii, ”arși” cu controale! Amenzi mai mari și plata direct la Trezorerie! Infracțiunea gravă pentru care micii fermieri pot fi amendați cu 35.000 de lei Trecerea la e-Factura, obligatorie pentru micii fermieri. Termen publicat în Monitorul Oficial ANTZ bovine 2026 – de la 0,2 euro/cap de vacă la subvenție integrală pe vacile din fermă Subvenții APIA 2026. Fermierii, verificați tot timpul anului pentru terenurile lucrate

    Ultimele știri

    S-a găsit soluția pentru ajutorul de stat alocat fermierilor care irigă! Termen de plată! Surpriză neplăcută în conturile fermierilor: „Au intrat numai 75% din despăgubirile promise” Iată mesajele cu care fermierii au fost bombardați de clona APIA. Site-ul capcană – încă activ! Site-ul APIA, atacat și clonat de hackeri! Fermieri, nu accesați link-uri, nu vă dați datele personale și bancare! Asociația Input Agro România: Discount-ul cu plata la recoltă reprezintă un standard internațional al industriei!