• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Șef APIA: Aplicația pentru subvenții poate da erori în ultimele zile de depunere a cererilor!

    agrointeligenta.ro -

    Campania de depunere a cererilor pentru subvențiile agricole din acest an se apropie de sfârșit la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură. Ziua de 15 iunie este ultima în care producătorii agricoli își pot înregistra cererea unică fără a fi penalizați pentru întârziere. În această situație, un director din cadrul APIA îi avertizează pe fermieri să nu lase transmiterea actelor până în ultimul moment pentru că, din cauza aglomerării, există riscul unor erori în sistemul informatic.

    ”Atenționăm beneficiarii de sprijin financiar că întârzierea în depunerea cererilor unice de plată și accesarea concomitentă a aplicației IPA Online de un număr mare de utilizatori în ultimele zile ale Campaniei 2020 poate conduce la timpi mai mari de răspuns ai aplicației sau chiar unele erori de funcționare”, a declarat pentru Monitorul de Botoșani directorul interimar al APIA Botoșani, Bogdan Cîmpanu.

    Vă reamintim că în acest an, depunerea cererii unice de face online, prin transmiterea actelor în format electronic. Fermierii sunt rugați să ia legătura cu funcționarii de la APIA pentru a finaliza în timp util depunerea tuturor actelor care dovedesc exploatarea suprafețelor și deținerea animalelor pentru care se cer subvenții.


    Te-ar mai putea interesa

    Parlamentul a aprobat legea care majorează taxele către stat. Baza de impozitare la terenul agricol crește cu 140% Fermier român: ”Am refuzat să dau ouăle la export pentru a-mi păstra clienții de aici, de acasă” Victorie pentru AAC: România a desemnat, în sfârșit, un expert entomolog în cadrul EPPO pentru elaborarea standardui tehnic pentru Tanymecus dilaticollis

    Ultimele știri

    ANM a anunțat că un val de praf saharian va ajunge în România în acest weekend Legea impozitelor – blocată! Majorările de taxe nu se vor putea aplica de anul viitor, cum ar fi vrut Guvernul Bolojan Tribunalul UE: Comisia Europeană trebuie să își revizuiască modul de reînnoire a autorizațiilor la glifosat și alte substanțe