• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Cioban de la o stână din Rucăr, dat dispărut!

    Ramona Dascălu – Agrointeligența

    Cioban de la o stână din Rucăr, dat dispărut! Bărbatul, în vârstă de 59 de ani, a plecat de la stână unde lucra duminică, pe 7 iunie, fără telefon și carte de identitate. Cei care dețin informații în legătură cu bărbatul dispărut, sunt rugați să sune la 112.

    Gigel Berbecariu, cu domiciliul în comuna Seaca de Câmp, județul Dolj, a plecat voluntar de la locul de muncă din comuna Rucăr, fără a mai reveni. Dispariția lui a fost anunțată luni după amiază.

    Polițiști și jandarmi montani au format echipe de căutări, însă până la acest moment ciobanul nu a fost găsit.

    În ziua când a plecat de la stână, bărbatul nu și-a luat cu el nici telefonul și nici cartea de identitate, scrie curier.ro. 

    Semnalmente bprbatului sunt: înălțime – 1,65 m, greutate – 60 kg, constituție atletică, păr cărunt, tuns scurt, ochi căprui, ten închis, aspect neîngrijit. La momentul plecării purta un pantalon textil tip blue geans culoare portocaliu, bluză gri, șapcă de culoare neagră și era încălțat cu cizme de cauciuc.

    Persoanele care pot da relaţii despre persoana în cauză sunt rugate să anunţe Serviciul Unic Apeluri de Urgenţă 112 sau să ia legătura cu Poliția Municipiului Câmpulung, telefon 0248 512 100, anunță IPJ Argeș.


    Te-ar mai putea interesa

    Exclusiv: Exportul de ovine din România a fist blocat! Decizia, luată de un oficial din Spania, țară care va prelua contractele oierilor români Situația APIA pe județe: Suceava – cel mai mare număr de fermieri, Timiș – record la suprafață Ministerul Agriculturii trimite corpul de control peste comercianții care susțin că vând legume românești Cisterne cu lapte, blocate la granița cu Bulgaria după ce au fost găsite aflatoxine în laptele importat ANM: vijelii de 70 km/h și grindină. Județele unde sunt așteptate cele mai mari cantități de apă

    Ultimele știri

    Vijelii, ploi torențiale și grindină în zone agricole importante. Avertizări ANM valabile astăzi! Mirajul Chinei pe piața laptelui: 14 fabrici autorizate, niciun contract. Modelul Bulgariei, replicat în România? Negocieri de la zero pentru Ministerul Agriculturii. Adrian Veștea – desemnat să formeze noul guvern! Șeful ANSVSA: Am transmis Comisiei Europene argumentele tehnice pentru deblocarea exporturilor de ovine! Oierii din ROMOVIS cer demisia conducerii ANSVSA și intervenția premierului Bolojan și a președintelui Dan pentru deblocarea exporturilor de ovine