• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Tractor spulberat pe șosea! Cele două persoane aflate în utilaj au murit pe loc!

    Angelica Lefter – Agrointeligența

    Zi fatidică pentru doi agricultori! În timp ce se aflau cu tractorul în trafic, o autoutilitară i-a spulberat.

    Evenimentul rutier s-a petrecut în apropierea localității Drăgușeni, județul Iași. Ajunși imediat la fața locului, medicii nu au mai avut ce să facă pentru cele două persoane aflat în utilajul agricol, care au decedat pe loc, potrivit ziaruldeiași.ro.

    Foto: ziaruldeiasi.ro

    Poliţiștii fac verificări suplimentare pentru a stabili din ce cauză s-a produs accidentul. Din primele cercetări a reieșit că şoferul tractorului nu s-ar fi asigurat la schimbarea direcției de mers, viraj la stânga, și ar fi intrat în coliziune cu autoutilitara care s-ar fi angajat într-o depășire neregulamentară.

    Conducătorul tractorului avea 55 de ani, iar pasagerul din tractor 33 de ani, ambii au murit din cauza impactului. Și șoferul autoutilitarei, care nu a consumat băuturi alcoolice, a fost rănit ușor.


    Te-ar mai putea interesa

    Mirajul Chinei pe piața laptelui: 14 fabrici autorizate, niciun contract. Modelul Bulgariei, replicat în România? România, singura pedepsită! La sute de focare, în Bulgaria și Grecia exportul oilor a fost interzis doar local Cisterne cu lapte, blocate la granița cu Bulgaria după ce au fost găsite aflatoxine în laptele importat Exclusiv: Exportul de ovine din România a fist blocat! Decizia, luată de un oficial din Spania, țară care va prelua contractele oierilor români Fermierii au intrat la recoltatul orzului. ”Fără 1 leu pe kilogram nu îl dau”. Prețul în portul Constanța

    Ultimele știri

    Gabriela Firea anunță noi măsuri pentru fermieri: contracte obligatorii și prețuri bazate pe costurile reale Șeful ANSVSA merge la Bruxelles: ”Cerem ridicarea interdicției la exportul de oi și audit la fața locului” Decizie majoră în zootehnie: Vaccinarea în masă a ovinelor, pregătită să fie prezentată Comisiei Europene Oficial: Șefii DSVSA Arad, sub control judiciar într-un dosar DNA Piața cerealelor – o nouă săptămână: Cel mai ieftin grâu. Argus: Recolta din România, spre un nou record