• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Nu ratați: MACFRUT Digital! Târgul virtual dedicat filierei fructelor și legumelor: 8-10 septembrie 2020!

    Roxana Dobre – Agrointeligența

    Târg virtual pentru fermieri! Agenția Italiană de Comerț Exterior are plăcerea de a vă prezenta târgul virtual MACFRUT Digital, care va avea loc în perioada 8-9-10 septembrie 2020, dedicat filierei de producție și comercializare a legumelor și fructelor. Acesta va prezenta întreaga filiera, incluzând: semințe, noutăți în horticultură & pepiniere, tehnologii de producție, comerț și distribuție, mașini și tehnologii, materiale și echipamente de ambalat, salate ready-to-eat, fructe uscate, logistică, servicii.

    Platforma virtuală vă oferă oportunități de afaceri deosebite prin facilitarea întâlnirilor cu expozanții italieni din domeniu. În special, veți avea posibilitatea de a:

    Macfrut Digital vă oferă, de asemenea, informații tehnice multiple, know-how și excelență unică în domeniul producției și al comerțului en-gros și cu amănuntul de legume-fructe, de la echipamente de cultivare, procesare, sortare, ambalare, condimente și plante aromatice/medicinale, sere și irigații, pesticide, îngrășăminte, la fertilizanți, biostimulatori, logistică și servicii.

    Sunt așteptați să participe: category manager/buyer, persoane de decizie (director general, director import/achiziții) din marea distribuție, retaileri de legume-fructe proaspete și uscate, Ho.Re.Ca., importatori, distribuitori, grosiști  reprezentând sectoarele target ale expoziției.

    Fiecare vizitator se va putea conecta pe parcursul celor trei zile ale târgului virtual și va putea participa folosind propriul dispozitiv electronic (laptop, smartphone, tabletă, pc).

    Firmele interesate să participe ca vizitatori se pot înregistraonline GRATUIT pe site-ul  macfrutdigital.com până pe 1 septembrie 2020 și să obțină pass-ul de acces gratuit în expoziție la linkul de AICI.  Credențialele de acces sunt necesare pentru a putea avea acces în expoziție și a vizita standurile virtuale ale expozanților. Vor putea, de asemenea, să fie stabilite direct, în timp real,întâlniri B2B cu expozanții în zilele de 8-9-10 septembrie.


    Te-ar mai putea interesa

    O familie din județul Brașov a dus afacerea cu melci la nivelul următor și exportă inclusiv în Franța Sistemul prin care fermierii vor primi motorină ieftină la pompă. Document MADR! Bugetul pe anul 2026, publicat în Monitorul Oficial. Pașii următori pentru plata ANT Veste bună pentru crescătorii de vaci de lapte. Un mare procesator își extinde fabrica Tratament la pomi în martie, înainte de înflorire: produse, aplicare

    Ultimele știri

    Tratament corect pentru sămânța de floarea-soarelui și porumb Oierii – obligați să facă contracte de muncă ciobanilor pentru a mai primi subvenții APIA Aurel Frandeș, pădurarul care a salvat fetițele dispărute: ”Cred că Dumnezeu m-a trimis acolo. În pădurea aceea sunt șacali, urși, chiar o ursoaică cu pui” Ce fertilizant să folosim la transplantare răsaduri. Soluția vine de la Agrii 35 de ani TRANSAVIA: Ce se află de fapt în spatele peformanței susținute