• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Fostul ministru Petre Daea revine pe Facebook și acuză că i-a fost spartă pagina!

    Roxana Dobre -

    Fostul ministrul al agriculturii, Petre Daea, a revenit în mediul online după o absență de două luni în care, spune el, a încercat să își recupereze pagina de Facebook care a fost distrusă de cei ”interesați”de comunicarea fostului ministru.

    ”Dragi prieteni, Dragi fermieri, Dragi colegi. Vă anunț că de astăzi revin în comunicare pe Facebook. Timp de aproape 2 luni am căutat soluții tehnice pentru a-mi recupera pagina distrusă de către ”interesații” comunicării mele. Am reușit parțial. Doresc să le mulțumesc celor care m-au ajutat. Vă mulțumesc tuturor celor care mi-ați rămas fideli. Cu admirație pentru toți și cu gândul bun pentru țară, rămân consecvent în abordarea temelor din domeniul consacrării profesionale, sperând în binele tuturor și succesul fiecăruia. Cu prețuire, Sănătate tuturor!”, a fost mesajul fostului ministru.

    Admiratorii lui Petre Daea nu au ezitat să îi transmită gândurile bune și mesaje de ”bun venit”. ”Sper să reveniți în funcția de ministru al agriculturii, ați fost și veți rămâne cel mai bun și cel care iubește pământul și glia românească. Vă doresc multa sănătate!”, i-a transmis Mioara Truscă, una dintre fanele active ale paginii fostului ministru.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Documentul obligatoriu pentru subvențiile APIA din acest an Suprafața minimă de teren agricol pentru care se plătesc subvenții APIA în acest an Soții Butilă au luat o decizie radicală: ”Vindem ferma și o parte din utilaje pentru a ne acoperi datoriile la inputuri!” Controale în câmp la fermierii care fertilizează cu azot în această perioadă Culturile de cereale, călcate cu snowmobile, sănii și ATV-uri: ”Câmpul este distrus pentru puțină distracție”

    Ultimele știri

    ”Posibil să apelez și la credite”. Primele estimări ale lui Dimitrie Muscă pentru producțiile din acest an Răsaduri crescute în pastile de turbă: plantare, îngrijire Vremea intră într-un proces de încălzire. Elena Mateescu, ANM: Vom avea valori de 13-14 grade Celsius Primarul din Plătăreşti – drept la replică: ”Niciun arendaș nu a fost privat de emiterea adeverințelor pentru subvenții” Raportul USDA de februarie aduce schimbări privind estimările de producție de grâu și porumb