• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • FERMELE SILVANIA BIO, UN MODEL ÎN ROMÂNIA

    agrointeligenta.ro

    Cooperativa Agricolă Fermele Ecologice Silvania face pasul spre agricultura ecologică printr-o uriașă investiție într-o fermă bio de vaci, cu integrarea producției într-o unitate de procesare pentru producția de lactate, carne de vită, uleiuri și furaje bio, toate produse 100% românești!

    Te-ar mai putea interesa

    Vaci atacate de urs chiar într-o anexă gospodărească. Animalul nu a fost găsit 51 de vaci, împușcate direct pe pășune. Fermierii cer urgent o anchetă Amenzi de 20.000 de lei pentru fermierii care nu raportează ce stocuri au în ferme Ai cumpărat teren cu chitanță de mână? Cum se obține titlul de proprietate pe acea suprafață A investit într-o seră hidroponică de căpșuni, iar acum caută specialistul care să pornească producția

    Ultimele știri

    Oierii, replică dură pentru șeful ANSVSA: „Înainte să arătați cu degetul spre crescători, analizați propriul sistem” Sfaturile unui analist pentru fermierii care se confruntă cu probleme financiare Șeful ANSVSA, mesaj pentru oierii care pregătesc protestul din 15 septembrie: „Vreau să nu mai vândă animale fără certificat” Exporturile de ovine ar putea fi deblocate. Șeful ANSVSA, Alexandru Bociu: „Vom reveni pe podium” Cutremur la DSVSA Brăila! Conducerea, demisă după controlul ANSVSA. Bociu: „Este un hub al samsarilor”