• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • APIA a început de astăzi plata ajutorului de stat pentru crescătorii de animale!

    Roxana Dobre -

    Plată autorizată de Agenția de Plăți şi Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene! APIA informează printr-un comunicat remis către Agrointeligența-AGROINTEL.RO că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, pentru cererile depuse în luna iunie 2020, aferente serviciilor prestate în luna mai 2020.

    Suma totală autorizată la plată este de 1.224.344 lei și se acordă de la bugetul de stat, prin bugetul Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, pentru un număr de 25 de solicitanți care au accesat această formă de ajutor de stat în conformitate cu prevederile Hotărârii de Guvern nr.1179/2014 privind instituirea unei scheme de ajutor de stat în sectorul creșterii animalelor, cu modificările şi completările ulterioare.


    Te-ar mai putea interesa

    ANSVSA: Vietnamul a trimis o delegație în România pentru a definitiva acordul de export de carne de pasăre Reacție în Parlament despre noul impozit pe solarii: ”Nu se vor opri până nu rămâne nimic de luat” Apicultorii, obligați să își declare numărul de familii de albine până la finalul anului

    Ultimele știri

    După ce au votat masiv legea pentru impozitarea solariilor, politicienii se dezic de măsura ce îi lovește pe micii fermieri Strategia pe orz – câștigătoare pentru fermierii români. Orzul a ajuns din urmă grâul la preț și are căutare la export Frunze căzute folosite ca îngrășământ natural pentru grădină. Metode, beneficii