• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Incendiu puternic: Un autocamion încărcat cu stupi de albine a fost distrus de flăcări!

    Roxana Dobre – Agrointeligența

    Un camion cu stupi de albine s-a făcut scrum în urma unui incendiu puternic provocat, din primele concluzii, de un scurtcircuit. Camionul cu stupi se afla pe un teren din localitatea bihoreană Hotar.

    Incendiul a fost anunțat vineri, când echipaje de pompieri de la Stația Aleșd au intervenit pe un teren din localitatea bihoreană Hotar, comuna Țețchea. Acolo, camionul ardea ca o torță. La sosirea forțelor de intervenție, flăcările, propagate de la un scurt circuit electric, se manifestau violent la nivelul întregului autovehicul. Au ars autocamionul și stupi de albine cu rame.

    Intervenția a fost dificilă din cauza roiurilor de albine agitate. Pompieri au stabilit că cel mai probabil incendiul a izbucnit din cauza unui scurt circuit.

    Te-ar mai putea interesa

    Amenzi de 20.000 de lei pentru fermierii care nu raportează ce stocuri au în ferme Vaci atacate de urs chiar într-o anexă gospodărească. Animalul nu a fost găsit După 30 de zile de carantină, s-au ridicat restricțiile pentru ovine. Documentul obligatoriu pentru circulația animalelor Presa de la Kiev: Cerealele din Ucraina NU au prioritate în portul Constanța. Unele terminale primesc mai întâi marfa românească Mesajul unui mare cumpărător de ovine pentru oierii români!

    Ultimele știri

    Oierii, replică dură pentru șeful ANSVSA: „Înainte să arătați cu degetul spre crescători, analizați propriul sistem” Sfaturile unui analist pentru fermierii care se confruntă cu probleme financiare Șeful ANSVSA, mesaj pentru oierii care pregătesc protestul din 15 septembrie: „Vreau să nu mai vândă animale fără certificat” Exporturile de ovine ar putea fi deblocate. Șeful ANSVSA, Alexandru Bociu: „Vom reveni pe podium” Cutremur la DSVSA Brăila! Conducerea, demisă după controlul ANSVSA. Bociu: „Este un hub al samsarilor”