• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Accident groaznic: O femeie a murit cu capul zdrobit de remorca tractorului, sub ochii fetelor ei!

    Roxana Dobre – Agrointeligența

    Tragedie într-o comună bihoreană! O femeie în vârstă de 44 ani din satul Goila, comuna Căbeşti, a murit, luni, cu capul zdrobit de remorca tractorului. Femeia, care se ocupa de una singură de gospodăria casei, a oprit în faţa porţii tractorul la care era ataşată remorca, însă ar fi uitat să asigure vehiculul aflat pe o porţiune de teren în pantă. Vehiculul a pornit în momentul în care femeia se afla între remorcă şi poartă, zdrobindu-i capul.

    Potrivit www.m.ebihoreanul.ro, la locul tragediei au sosit, în scurt timp, mai multe echipaje medicale, inclusiv elicopterul SMURD, în speranţa ca victima să poată fi salvată. Din nefericire, însă, în ciuda încercărilor de a o resuscita, medicii nu au reuşit, fiind obligaţi să-i declare decesul.

    Femeia s-a stins sub ochii celor două fiice, în vârstă de 10, respectiv 14 ani, pe care le creştea singură.

    Corpul neînsufleţit al victimei a fost transportat la Serviciul judeţean de Medicină Legală Bihor, pentru efectuarea necropsiei şi stabilirea cauzelor decesului. Ancheta în caz este efectuată de poliţiştii Secţiei Rurale Beiuş, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Beiuş.

    Te-ar mai putea interesa

    Primar-fermier cu 600 de hectare: a încasat despăgubiri de secetă, apoi a vândut porumbul recoltat! Primele terenuri care pierd subvențiile APIA din acest an! În timp ce prețurile în portul Constanța scad, Ucraina își mută cerealele prin România Fermierii își fac propria fabrică de murături pentru a nu mai arunca legumele nevândute Fermierul Cosmin Micu renunță la floarea-soarelui: „E mai ușor să fac 4 t/ha la rapiță decât 3 t/ha la floare”

    Ultimele știri

    Consiliul Concurenței: Amenzi de 83,2 milioane de lei pentru 21 de companii din agribusiness Catalogul zonelor prioritare pentru biodiversitate, contestat de fermieri. Florian Ciolacu, CFRO: „Agricultura are nevoie de reguli previzibile” BASF Agricultural Solutions investește într-un nou Centru Climatic pentru consolidarea capacităților de dezvoltare și omologare a produselor de protecția plantelor Raportul USDA de august – impact în prețul cerealelor de la Marea Neagră. România, estimare de 12,5 milioane de tone la grâu Usturoiul românesc pleacă la export! Un lanț de supermarketuri din Israel a dat prima comandă!