• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Fermier oprit de polițiști pentru că tracta o remorcă fără număr de înmatriculare sau înregistrare!

    Roxana Dobre -

    Fermier, oprit de polițiști din cauză că tracta o remorcă fără număr de înmatriculare sau înregistrare! Poliţiştii de frontieră din cadrul Sectorului Poliției de Frontieră efectuează cercetări pe numele unui bărbat care a fost depistat în trafic conducând un tractor ce avea atașată o remorcă fără număr de înmatriculare sau înregistrare, informează instituția.

    Potrivit sursei citate, în data de 21 septembrie, în jurul orei 12.00, pe timpul desfăşurării unei misiuni specifice de supraveghere şi control, polițiștii de frontieră din cadrul Sectorului Poliţiei de Frontieră Iaşi – au oprit pentru control, pe raza localității de frontieră Mânzăteşti, un ansamblu rutier, format dintr-un tractor și o remorcă, condus de un localnic în vârstă de 43 de ani.

    ”La controlul de frontieră polițiștii au constatat că remorca în cauză nu avea aplicate plăcuțe cu număr de înmatriculare sau înregistrare. În urma verificărilor specifice efectuate, polițiștii de frontieră au stabilit că remorca nu este înregistrată sau înmatriculată”, arată sursa menționată.

    În cauză, se efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunii de tractarea unei remorci neînmatriculate sau neînregistrate.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Vremea de Florii şi Paşti 2026. Prognoza meteo pentru perioada sărbătorilor pascale Fermier: Furnizorul de motorină ne-a anunțat că litrul sare de 10 lei zilele acestea Agrostrategia unei ferme cu mai puțin de 200 de hectare: ”Plătim ratele în avans, nu ne cumpărăm combină” Turcia a blocat exportul de îngrășăminte către România! Surse: Prețurile vor exploda din nou! Fondatorul Agricover anunță că nu preia terenurile grupului Axios și că nu e interesat de dezvoltarea unor ferme proprii

    Ultimele știri

    Vot în Parlament: Cota de vânătoare pentru urși – dublată! Despăgubiri urgente și garduri electrice pentru fermieri Veste bună pentru fermierii care au stocat cereale. Prețurile ar putea crește în perioada următoare Crescătorii de porci din România – pregătiți să exporte în China! Mesajul președintelui APCPR Congresul Fermierilor Olteni – Ediția a II-a va avea loc vineri la Drăgășani Atevior Pro Pack, de la FMC, soluția completă pentru buruienile graminee și cu frunză lată din lanurile de cereale