• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Agrointel este alături de fermierii noștri de pretutindeni: ”La mulți ani buni, români adevărați!”

    agrointeligenta.ro

    Ziua de 1 Decembrie marchează anul acesta un moment de înflăcărată dorință de unire. Pentru prima dată în ultimii ani, cei mai importanți oameni politici ai țării vorbesc de întregirea poporului și a teritoriului României Mari, care să cuprindă și pământul moldovenesc de peste Prut.

    Agrointel este alături de fermierii români de pretutindeni, susține românii care muncesc cinstit oriunde s-ar afla și care, prin puterile lor, duc mai departe valorile naționale.

    Din dorința de a-i uni, măcar în spirit, pe toți românii care astăzi serbează unitatea, patriotismul și curajul, redacția Agrointel vă prezintă astăzi reușitele fermierilor noștri de care Prutul ne desparte. Truda și problemele lor sunt similare cu ale fraților din marea comunitate europeană.

    La mulți ani, adevărați români! La mulți ani, fermieri!

    Te-ar mai putea interesa

    Amenzi de 20.000 de lei pentru fermierii care nu raportează ce stocuri au în ferme Portul Constanța, tot mai aproape de sufocare. Nivelul scăzut al Dunării complică planul de rezervă al Ucrainei Scandalos: Fermierii români – cu cerealele blocate! Toate trenurile de marfă au fost alocate grâului din Ucraina Consiliul Concurenței: Amenzi de 83,2 milioane de lei pentru 21 de companii din agribusiness Anexele gospodărești care nu au nevoie de autorizație de construcție! Legea s-a publicat în Monitorul Oficial

    Ultimele știri

    Mazărea de la Marea Neagră, în blocaj logistic: recolta e bună, dar exporturile sunt aproape înghețate După 30 de zile de carantină, s-au ridicat restricțiile pentru ovine. Documentul obligatoriu pentru circulația animalelor Mohammad Murad cere o „Celulă de Criză” pentru economia României: „În 15 zile să avem măsuri concrete” Un fermier care a tratat culturile la recomandările AI a pierdut producția de pe 10 hectare Prințul-fermier: Un membru al Casei Regale din Anglia face agricultură la nivel profesionist