• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Șeful APIA, întâlnire importantă despre subvențiile ce vor fi plătite fermierilor!

    Oana Timar -

    Directorul General APIA Adrian Pintea participă în perioada 8-9 octombrie 2020, la cea de 48-a Conferință a directorilor agențiilor de plăți din Uniunea Europeană, eveniment organizat online prin intermediul platformelor electronice de comunicare, în contextul exercitării de către Germania a Președinției Consiliului Uniunii Europene, potrivit unei comunicări emise de Agenție în mediul online.

    „Conferința directorilor agențiilor de plăți din Uniunea Europeană este un eveniment informal bianual, organizat în cadrul președinției rotative a Consiliului Uniunii Europene, destinat, în primul rând, directorilor agențiilor de plăți din toate statele membre ale UE și statele candidate, dar care se bucură totodată de participarea reprezentanților unor instituții europene de prestigiu, precum Comisia Europeană și Curtea de Conturi Europeană”, se arată în comunicarea publică de pe pagina de Facebook a agenției de plăți.

    Citiți articolul integral pe FortaPAC.agrointel.ro



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Documentul obligatoriu pentru subvențiile APIA din acest an Controale în câmp la fermierii care fertilizează cu azot în această perioadă Subvenția pe pârloagă rămâne mică, dar nu atât de mică. PD-28, la aproape 33 euro/ha Soții Butilă au luat o decizie radicală: ”Vindem ferma și o parte din utilaje pentru a ne acoperi datoriile la inputuri!” Dosar penal pentru o firmă care a depozitat 144 de tone de îngrășăminte pe câmp

    Ultimele știri

    Cum a devenit munca unei familii care trăiește din agricultură, bătaia de joc a unui cioban: ”Legea îl apără” COPA-COGECA se opune acordului de liber schimb UE-Australia: O povară disproporționată pe umerii agricultorilor și cooperativelor agricole europene Dragoș Ciornei cultivă peste 100 ha și crește viței de îngrășat: ”Spuneam că nu voi face niciodată agricultură” AAC anunță o nouă victorie a fermierilor: Curtea de Apel Cluj a respins cererea de suspendare a derogărilor emise de MADR! AAC – scrisoare deschisă către șeful CCIR, Mihai Daraban: ”Constatăm că fermierii români nu mai sunt bine primiți la Indagra și târgurile CCIR”