• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Oficial Bruxelles: Subvențiile fermierilor români vor crește cu câțiva euro!

    agrointeligenta.ro -

    Nivelul subvențiilor agricole din Uniunea Europeană va scădea odată cu intrarea în noul exercițiu financiar 2021-2027. România nu se numără printre statele unde plățile direct vor fi scăzute, cu va beneficia de o creștere, însă aceasta nu va fi una semnificativă, a anunțat europarlamentarul român Daniel Buda, în cadrul unei conferințe de specialitate”

    ”Deși subvențiile au scăzut cu o medie de 11% la nivelul Uniunii Europene pentru că unor state europene le-au scăzut subvențiile, cele ale României vor crește ușor-ușor, cu câțiva euro, dar este important că nouă nu ne-au scăzut subvențiile. Premisele sunt bune pentru noi”, a anunțat Daniel Buda, europarlamentar și vicepreședinte al Comisie pentru Agricultură din Parlamentul European.

    Citiți mai multe pe FortaPAC.agrointel.ro


    Te-ar mai putea interesa

    Fermier dezamăgit de ”regina covoarelor vegetale”: ”La pomul lăudat nu te duci cu sacul” Șefa APIA a anunțat care sunt fermierii care au avansul APIA în conturi Mariana Bădan – fermiera cu 200 de porci Mangalița și 3.000 de păsări. ”Tanti Maria” își vinde produsele direct de la rulotă

    Ultimele știri

    Șeful ANAF revine în scandalul ”gemului cu TVA neîncasat” : Nu avem în vedere impozitarea autoconsumului! Marcel Sîrghiac – noul Președinte al Grupului ALCEDO Fabrica Luduș a început procesarea sfeclei de zahăr de la fermieri. Mihaela Neagu: ”Ne-am propus să scoatem pe piață 25.000 de tone de zahăr românesc”