• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Accident grav la recoltatul porumbului! Un bărbat a fost salvat în ultima clipă!

    Angelica Lefter -

    Accident grav pe un câmp, la recoltarea porumbului! Un bărbat a ajuns la spital după ce și-a prins mâinile în utilajul pentru recoltat.
    Evenimentul neplăcut a avut loc pe un câmp cultivat cu porumb, între localitățile bistrițene Budacu de Jos și Jelna, potrivit bistriteanul.ro.

    Imediat ce agricultorul și-a prins mâinile în combină, cei aflați la fața locului au sunat după ajutor. La fața locului au intervenit un echipaj de Terapie Intensivă Mobilă și un echipaj de descarcerare din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU).

    Bărbatul a fost găsit conștient, însă prezenta fractură deschisă la mâna stângă. La sosirea echipajelor, bărbatul reușise să-și elibereze membrele din utilajul agricol.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Județul unde un hectar de teren arabil s-a vândut cu 280.000 de euro. Șef DAJ: ”Fenomenul apare tot mai des” Legumicultorul Mihai Chesnoiu a rămas cu 60.000 de salate nevândute: ”Cea de import este bună la 100 de grame, a noastră nu este”  Export de oi, cereale și legume în Algeria. Condițiile sunt negociate de ANSVSA alături de fermierii români

    Ultimele știri

    Fermierii români, acasă la Agrofert. East Agro și East Grain au organizat o vizită la fabrica de îngrășăminte Duslo din Slovacia Prognoza meteo – luna februarie 2026. Regim pluviometric excedentar și temperaturi peste normalul perioadei Bogdan Chiriţoiu, șeful Consiliului Concurenței, a fost ales preşedinte al Consiliului de Administraţie al ACER