• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Grav accident cu tractorul! Un bărbat a murit sub utilajul agricol pe care îl conducea!

    Angelica Lefter -

    Accident deosebit de grav într-o localitate clujeană! Un bărbat și-a pierdut viața într-un mod tragic. Victima a fost strivită de tractorul pe care îl conducea.  Evenimentul s-a petrecut în satul Horlacea din comuna Sâncraiu, județul Cluj.

    Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Cluj a informat că victima este un bărbat de aproximativ 60 de ani, care a fost găsit inconștient după ce a fost prins sub un tractor fără cabină, potrivit monitorulcj.ro.

    Imediat după producerea incidentului, la fața locului a ajuns un echipaj de prim-ajutor de la Detașamentul de pompieri Huedin, care a încercat resuscitarea. Un alt echipaj de la Serviciul de Ambulanță al Județului Cluj a venit în ajutor, însă bărbatul nu a mai putut fi readus la viață.


    Te-ar mai putea interesa

    Avans APIA 2025. Perioada în care prima tranșă din subvenții ajunge în conturile fermierilor Situație fără precedent în oierit. Nicolae Cioranu: Centrele de colectare sunt goale, cumpără animale doar când au contracte Avans APIA bovine 2025. Prima tranșă din SCZ vaci de lapte – 296,12 euro/cap și SCZ vaci carne – 190,82 euro/cap

    Ultimele știri

    Comisia Europeană a aprobat subvenția de 3.000 euro/hectar pentru fermierii români Ministrul Agriculturii caută soluții pentru fermierii care au proiecte eligibile la AFIR, dar fără finanțare Avans APIA 2025. Cuantumurile pe hectar și animale au fost publicate în Monitorul Oficial